Ukrywanie partycji

Nabyłem niedawno netbooka z systemem Windows 7 HP 32bit. Jest dysk C (system) oraz dysk D (recovery). Chciałbym ukryć dysk D (recovery) tak bym go nie widział w eksploratorze Windows i by nic tam (nawet przypadkiem) nie zapisać. Ta partycja recovery nie jest jakoś chroniona i wiem że zapis nie jest zablokowany. Jednocześnie chodzi o takie ukrycie by w razie czego móc jednak odzyskać system operacyjny w razie problemów.

http://trikwindows.ugu.pl/triki-windows … -w-windows

albo blokada całkowita tylko przez odwrócenie kolejności tych działań można dostać się do partycji a nie tak jak wyżej przez wpisanie adresu w eksploratorze

Panel sterowania->Narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami-> PPM na partycje którą chcesz skasować z listy partycji->zmień literę dysku i ścieżki->usuń->ok

gotowe

a żeby przywrócić literę(co raczej nie będzie potrzebne) to zamiast usuń klikasz dodaj i nadajesz literę

Wiem, że taki sposób istnieje, ale autorowi wątku chodziło o to, żeby ukryć aby przypadkowo nie zapisać tam jakichś danych, więc myślę, że tamten sposób wystarczy.

z tego wynika że nie chce tej partycji w ogóle i żeby mógł np mieć napęd nie literę E: a D:

jakby chciał ukryć partycje przed innymi to napisał by

tak w sumie to po co kontynuujesz post jak podaliśmy mu wszystkie metody

PS tak wiem ja też kontynuuje

Chodzi mi o to, że mam wątpliwości, czy po skasowaniu litery z partycji recovery nadal będzie można odzyskać system z partycji bootując z niej, no bo w sumie nie ma litery, to i nie ma dostępu, a autor chce mieć możliwość odzyskania systemu w razie czego.

Na infolinii powiedzieli mi że jak zmienię literkę partycji recovery to nie odzyskam systemu (z recovery) po coś tam jest w rejestrze zapisane.

Zresztą już raz popróbowałem.

  1. zmieniłem literę D na R

  2. podzieliłem C na dwie części C i D

  3. chciałem proces odwrócić i niestety nie pomogło - już do recovery nie mogłem się dostać i to zarówno z poziomu programu producenta w systemie windows jak i tuż po uruchomieniu komputera.

bo podzieliłeś c na 2 części i tu był błąd

on ma odwołanie do drugiej partycji że tam jest recorvery ale tam est partycja D a nie recorvery musisz usunoć partycje D: i puste miejsce przeciągnąć za partycje recorvery i za niąutowrzyć dopiero partycje litery tu nie mają nic do rzeczy

tu masz jak to zrobić http://forum.dobreprogramy.pl/podzial-partycji-systemowej-t465265.html

jeszcze świeże :smiley: :smiley:

litery są nadawane przez system

np ja w win 7 nie mam litery a w xp mam literę a jeszcze w linuksie nie ma liter partycji więc litery nie mają nic wspólnego(chyba że tak ustawić choć powinno być ustawione na kolejność partycji a nie nazwę

Możesz sobie recovery nagrać na płytki, wtedy będziesz mógł nawet usunąć tą partycję. Ja właśnie tak zrobiłem na lapku Fujitsu Siemens i pomimo braku partycji udało się system przywrócić z płytek. Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale moim zdaniem to nie głupi pomysł nagrać recovery na płytki, ponieważ pół biedy jak zechcesz zmienić dysk, bo recovery skopiujesz sobie ghostem, czy innym programem tego typu, ale jak padnie Ci dysk, to już będziesz miał problem, bo będziesz musiał skombinować płytkę z 7 i instalować system na swój klucz.

dodam jeszcze że nie musisz kasować go z dysku tylko nagrać na płytkę recorvery i schować te płyty do pudełka z laptopa

Nagrałem recovery systemu sobie na pendrive za pomocą programu producenta. Ale mimo wszystko chciałbym mieć i pendrive i możliwość odzyskania systemu z partycji recovery. Tak na wszelki wypadek. U producenta (HP) można też zamówić płytę odzyskiwania ale kosztuje ona 170 zł.

Jeśli chodzi o oryginalne płytki recovery HP, to można je zamówić telefonicznie. Jest to usługa bezpłatna!! Do 10 dni przysyłają dwie płytki jedna z systemem odpowiednim dla danego modelu notka a druga ze sterownikami również dla danego modelu. Przetrenowane i polecam taką formę odzyskiwania. Przy uszkodzonym dysku, partycja recovery nie pomoże a płytka zawsze :slight_smile: A widoczne partycje HP są co najmniej nurtujące. Pozdrawiam

Akurat bezpłatna. Dzwoniłem i chcą 160 zł.

Gdzie mam zadzwonić by dostać bezpłatnie ?

Nigdzie nie dostaniesz bezpłtanie płytek. Wszędzie chcą za kasę. Ewentualnie możesz poszukać na Allegro, być może znajdziesz taniej.

Pisałem do tego wyżej, który twierdził że za darmo dostał.

Bo kiedyś były za darmo, ale teraz już nie są.