Ukrywanie ulubionych z paska adresu w Firefox 3


(me@djohnsc) #1

Witam

Jedną z nowych funkcji najnowszego Firefox oznaczonego numerkiem 3.0.0 (oczywiście wyszła aktualizacja i jest już Firefox 3.0.1.) jest "Inteligentny pasek adresu"

Nowy pasek adresu w Firefoksie 3 uczy się preferencji użytkownika i dostosowuje się do nich, personalizując i ułatwiając surfowanie po stronach WWW. Po wpisaniu tekstu funkcja autouzupełniania wyświetla pasujące do niego witryny znajdujące się w historii przeglądania, zakładkach lub tagach. Po wpisaniu do paska np.: na przykład słowa "programy" wyświetli się lista wszystkich odwiedzonych lub dodanych do zakładek witryn zawierających słowo "programy" w adresie URL lub tytule strony. Widoczne będą również serwisy, które użytkownik oznaczył etykietą "programy".

Otóż wielu użytkownikom bardzo to przeszkadzało, więc postanowili przesiąść się z powrotem do starej wersji....

Otóż jest bardzo przydatny dodatek, dzięki któremu po wpisywaniu jakiegoś adresu w pasek adresu nie pojawi się nic związanego z ulubionymi.

Dodatek ten nazywa się Hide Unvisited 3.

Instalacja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć na podanej przeze mnie stronie na "dodaj do programu Firefox".

Później należy zaakceptować instalację i kliknąć instaluj, po zainstalowaniu Firefox poprosi nas o ponowne uruchomienie przeglądarki, więc klikamy na "uruchom ponownie Firefox".

Po ponownym uruchomieniu komputera nic nie musimy zmieniać w ustawieniach, i możemy cieszyć się brakiem naszych ulubionych po wpisywaniu adresu w pasek adresu :smiley:

Oczywiście, kto chce będzie sobie mógł odinstalować dodatek, po przez narzędzia => dodatki => rozszerzenia => Hide Unvisited oraz odinstaluj

Pozdrawiam

Porada by me@djohnsc. Kopiowanie w całości lub częściowo bez podania autora ZABRONIONA


(Masaj) #2

W przeglądarce Firefox 3.0 zaimplentowany został nowy mechanizm automatycznego uzupełniania wprowadzanego adresu stron internetowych. Zrezygnowano ze standardowego rozwiązania, które traktowało wpisywane znaki jako początek odnośnika do uruchamianego zasobu sieciowego - w najnowszej wersji wyszukiwanie obejmuje dowolną część adresu. Jest to rozwiązanie, na które narzeka spora rzesza osób korzystających z przeglądarki.

W Internecie dostępne jest proste remedium na przywrócenie starego sposobu autouzupełniania linków witryn - wystarczy zainstalować wtyczkę oldbar powracającą do paska adresu znanego z wcześniejszych wersji przeglądarki.

http://addons.mozilla.org/en-us/firefox ... 1.2-fx.xpi