Ułamane 2 nóżki w procesorze AMD

Wyciągnąłem procesor ostrożnie, patrze a tu 2 nóżek niema. Patrze na płycie też ich niema. Czyli jasne, że ktoś wcześniej grzebał i wyłamał 2 nóżki.

IMG20120311-003.jpg

http://www12.speedy.sh/DZaGB/download/I … 11-003.jpg

Nóżki są potrzebne bo bez nich komputer nie wstaje. Czy ktoś wie jak dolutować nowe 2 nóżki.

Podstawka do AM2.

procesor do wymiany

Może coś więcej powiesz?

Takich usterek z założenia się nie naprawia.

W warunkach domowych ze względu na wszędzie obecne ładunki elektrostatyczne lutowanie zagrożone jest całkowitym uszkodzeniem procesora.

Najlepiej skontaktować się z dobrym serwisem komputerowym, może podejmą się tego lutowania.

A czasami sam ich nie ułamałeś jak demontowałeś radiator?

A co ma do rzeczy kto je urwał? Zapytał się o to jak je przylutować a nie kogo ścigać jako sprawcę.

A ile takie przylutowanie 2 nóżek może kosztować?

do 100zł max

100zł??? :o

To lepiej będzie kupić nowy, przynajmniej pewność, że będzie działał w 100%.

Nie słuchaj tych bzdur. Jak dobrze zagadasz w serwisie, to za przysłowiowego czteropaka “Pepsi” Ci zrobią (pod warunkiem, że się podejmą).

Nawet jak się uda przylutować, pewności działania procesora nie będzie.

Przecież widać, że ktoś już to nieudolnie próbował przylutować. Jak już się czepiać, to nie zdziwiłbym się gdyby proc nie wstawał (jak działał po samym ułamaniu) właśnie po tym zabiegu, na 90% po przylutowaniu proc nie wstanie. Idę o zakład, że pierwszy lepszy szanujący się serwisant cię wyśmieje i powie, że nie będzie się babrać po kimś :slight_smile:

Na elektrodzie jest sporo tematów, wklep w google “lutowanie nóżek procesora” i poczytaj. Problemem jest głównie możliwość przegrzania przy lutowaniu.

napisałem do 100zł to jest różnica

Jak ktoś tą cynę na procu zobaczy to się podejmie samego przylutowania (o ile w ogóle to zrobi), nawet ci tego nie sprawdzi w obawie o swój socket, proc do wymiany tyle w temacie :stuck_out_tongue:

Jeśli mówisz o kimś innym to pewnie kupiłeś ten złom na aukcji :slight_smile:

Nie… miałem wymienić płytę główną bo nie działała. Jednak okazało się, że to wina procesora bo nie ma tych 2 nóżek.

Nie wszystkie nóżki od proców do czegoś są. Nie miej pewności co do winy procesora. Jeśli nikt przy nim nie majstrował po tym jak pc’et przestał działać (lub ty ich nie wyrwałeś) to proc nie ma nic do tego (chodź mógł spowodować zniszczenie socket’a w wypadku wcześniejszej ingerencji).

Sprawdziłem procesor na innej płycie i tez nie działało. Płyta główna sprawna bo sprawdziłem swoim procesorem. Więc wina leży po stronie procesora.

Nie, ja ich nie ułamałem, nigdzie nawet nie było widać tych nóżek. Socket jest czysty, jedynie to są w nim dziury porobione od procesora. Ktoś musiał te 2 wyłamać w ten sposób.

A jaki to proc? Może uruchomi się jak wyłączysz w BIOSie np. wsparcie wirtualizacji? W moim Phenomie bez nogi nie działa np. C’n’Q. Spróbuj też przełożyć pamięci do innych banków (nóżki kontrolera RAM) i spróbuj uruchomić pceta z jedną kostką ramu.

EDIT

A ten procek to chodził wcześniej? Był włożony w socket i działał, dziś natomiast się zbuntował? Stwierdziłeś że wyjmiesz a tu takie coś? Bo wątpię, żeby wszedł w socket z tak wygiętą nóżką jak ta nad tymi dwiema :wink:

Gdzieś miałem pdfa z rozpisanymi nóżkami (która od czego), jak znajdę to wrzucę. Z tego co pamiętam to te nóżki po bokach nie są wykorzystywane.

Proc to ADO4600IAA5CZ. Wcześniej tez nie działał. Nawet przed zmianą płyty głównej. Mobo teraz to MSI K9N MS-7520.

Jak możesz pomóc to będę wdzięczny :].

Jeszcze CZ? Straszna szkoda…

Niestety tego diagramu znaleźć nie mogę. Z tego co pamiętam to w tej okolicy były piny od pamięci (pokombinuj z jedną pamięcią, pokombinuj z bankami etc.).

Jakbyś znalazł w googlach ten datasheet od nóżek w AM2 to chętnie bym go poczytał