Ułamane jakieś złącze(nie mam pojęcia jak to nazwać)

Witam

Jak składałem Nokia x2-00 coś mi się ułamało. Nie wiem za co to odpowiada i jak się nazywa. Wrzucam screena z tym. Dodam, że tel. chodzi normalnie. Tak mi się wydaje.

Wrzucam screen:

beztytuuyad.th.png

Pozdrawiam

Tomsonis

@Edit:

Wrzucam dokładniejsze foto z oznaczeniem:

nocoty.jpg

Może to byc jakś blaszka -styk od masy który dotyka gdzieś do obudowy i nie wnosi nic do dzialania telefonu.Przygladnij sie dokladnie do czego moglo to dotykac.

To dotyka właśnie obudowy. Tak z ciekawości to o co chodzi z tą masą?

Masa jest to ujemny biegun zasilania.Wiec nie masz sie czym przejmowac za bardo ze jest to urwane.

poszukaj w necie albo zapytaj gdzieś na jakimś forów dotyczącego telefonów komórkowych o serwis mauala tam opisane jest co i jak

ułamany fragment jest tzw. masą.

nie radzę rozmawiać przez telefon w trakcie ładowania.

Nawiasem uwielbiam takich ludzi jak Ty :slight_smile: rozkręcają coś o czym nie mają zielonego pojęcia.

Ale co się stanie podczas ładowania? Telefon wyleci w powietrze z siłą car bomby, zostawiając wielką dziurę w ziemi? :wink:

A nie słyszałeś o kobiecie, która rozmawiała podczas ładowania przez telefon ? Było o tym w telewizji.

Wypalona dziura w czaszce, poparzenia na ramieniu, spalona szyja, dłoń, padaczka i dożywotnie leczenie i operacje :slight_smile:

Jeśli wydaje ci się, że awaria telefonu w trakcie rozmowy jest niegroźna dla życia lub zdrowia to jesteś w błędzie. Czasem taki telefon może mieć siłę wybuchu bomby. A sama “masa” jest dość istotnym elementem konstrukcji telefonu.

Dalej wydaje mi się że awaria telefonu, nawet podczas rozmowy nie jest groźna. A odosobniony przypadek tylko potwierdza regułę.

Dzisiaj producenci często oszczędzają na ważnych elementach telefonu i niestety bateria może się czasami np. zapalić jak jest kiepskiej jakości, ale jak mówiłem to tylko kilka odosobnionych przypadków.