Ułamany wtyk SATA do płyty głównej w dysku twardym

Witam, przy grzebaniu w komputerze ułamałem przypadkowo wtyk w dysku Seagate. Zostały same piny a plastyk który je trzyma odpadł. Dysk chodzi ale komputer go nie wykrywa. Co można z nim zrobić? Nie chce stracić danych.

Dokleić plastik, lub wymiana płytki z elektroniką firmware dysków musi się zgadzać przy podmianie.

Doklejenie plastiku nic nie da, bo teraz da się włożyć kabel we wtyk ale komputer nie wykrywa dysku. Ile wymiana płytki może kosztować?

Musisz kupić identyczny dysk to koszt nowego dysku, dobrze jak kraj w którym go zrobiono będzie się zgadzał, bo mogą być różnice, jak wysyłałem dysk WD na gwar to kraj produkcji musiałem zaznaczyć, pewnie są różnice w budowie. Poszukać uszkodzonego z padniętą mechaniką lub bad sectorami zawsze taniej niż nowy. Napisz do Seagate może będą mieli taką część i odsprzedadzą, ale w to wątpię. Firmy odzyskujące dane mają elektroniki, ale koszty ich usług są zwykle wysokie. W ostateczności kupił bym dobrą stacje lutowniczą i próbował przylutować kabelki do styków dysku, lub zapytał u elektronika czy takie lutowanie by wykonał.

Wytłumacz mi tylko dlaczego skoro wkładam kabel ten na którym pękła końcówka, to komputer go nie wykrywa, może po prostu coś jeszcze się uszkodziło?

Tez ułamałem ten plastik kiedyś tak, że zostały same blaszki. Przykleiłem Kropelką z powrotem równiutko i wszystko działa (bez plastiku nie działało bo blaszki się nie dociskały). Raczej nic innego się nie uszkodziło bo spięcia tam nie idzie zrobić.

Spróbuje to zrobić, tylko że ten wtyk został mi w kablu, będę próbować. W razie co, napiszę.

Do wyjęcia użyj igły do szycia, wbijasz w plastik i podważasz.

Witam. Problem wrócił. Udało mi się wtedy ten wtyk naprawić, jednak teraz znów jest to samo. Co prawda kabel trzyma się we wtyku, ale komputer przestał go wykrywać. Zastanawiam się nad wymianą elektroniki, tylko nie wiem gdzie ją mogę zakupić, a drugi sposób to przylutowanie samego kabla do styków, co w sumie nie jest zbyt ciekawą metodą. Mógłbym stary kabel wyciągnąć z wtyku, tylko jest tak mocno przyklejony że połamałbym elektronikę. Co powinienem teraz zrobić?

15448150543356787164_thumb.jpg29527470056963676140_thumb.jpg07720151230857010889_thumb.jpg36839395203760097788_thumb.jpg

Trzeba było sprawdzić wpierw kabel i gniazdo na płycie, teraz pozostaje wsadzić kabel do innego gniazda na płycie i modlić się. może to wina samego kabla - teraz się już tego nie dowiesz.

Jak miałem sprawdzić kabel skoro był przyklejony do wtyku? Niestety odpada.