Ułamki w excelu

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób w excelu można wpisywać ułamki tak aby były one przedstawione w formie np jedna cała i dwie trzecie… Czyli pojawienie się licznika i mianownika.

Chodzi mi o coś takiego:

15599409.jpg

Wiem że można to zrobić za pomocą edytora równań… Ale czy istnieje jakiś inny sposób ?

Można to zrobić poprzez formatowanie komórek jako ułamkowe. Jedyną różnicą jest to że kreska ułamkowa nie będzie pozioma, a po skosie.

Dobra może inaczej się wyrażę…

Chce zrobić taki przykład

71596276.jpg

Zrobiłem go w Edytorze Równań jednak edytor ten nie policzy mi wyniku. Więc zapytam tak… Jak mam wprowadzić te równanie w dokładnie takiej samej postaci i aby policzyło mi wynik…

W mathlabie a nie w excelu :wink: Na tyle na ile znam excela, to nie jest on aż tak zaawansowany matematycznie. Sam musisz mu podawać działanie (w jednym ciągu) w odpowiedniej kolejności wykonywania obliczeń, bo inaczej sobie nie poradzi.

309rkgp.jpg

W Excelu można zrobić tylko tak. Nie wkleisz formuły takiej jak możesz zrobić w edytorze równań, tak, aby potem ją wyliczył.

Aha przenosiłem formułę, więc w formule musisz zamienić wszystkie 4 na 1 i wszystkie 5 na 2