Ułamki w Wordzie

Może to jest banalne pytanie… ale jak zrobić, żeby w Wordzie pisać ułamki? Kiedyś to w szkole robiłem, ale po prostu zapomniałem…

Menu => Wstaw => Obiekt => Microsoft Equation i “OK”. Co do wpisywania wzorów czy ułamków to sam dojdziesz bo nie jest to, aż takie trudne.

Nie mam czegoś takiego jak… Microsoft Equation :frowning:

Która to wersja Office? Od 2003 Equation się chyba inaczej nazywa. Poszukaj czegos w stylu Edytor równań, czy jakoś tak. Może się też zdarzyć, że ten dodatek nie jest zainstalowany. Wtedy należałoby włożyć CD i wybrać opcję modyfikacji instalacji. Equation jest chyba w Narzędziach Office.

Zam pomocą edytora równań. Odszukaj (dostosuj) pasek narzędzi “WSTAW”. Jeśli nie masz - doinstaluj.

Uruchom “Instalatora produktu Microsoft Office”. Wybierz “Dodaj lub usuń funkcje…” => Klik na “dalej” => W następnym oknie zaznacz pole wyboru “Wybierz zaawansowane dostosowywanie aplikacji” => Klik na “Dalej” => Rozwiń “Narzędzia Office” => Zaznacz “Edytor równań” - “Uruchamiaj z Mojego komputera” =. Klik na “Aktualizuj”.

Po wykonaniu tego powinien pojawić ci się Microsoft Equation (dla Ofiice 2003 nadal jest taka nazwa tego dodatku)