Ułamny uchwyt trzymający płyte w cdromie w laptopie

Mój problem dotyczy ułamania się ‘uchwytu (zatrzasku - nie wiem jak to nazwać)’ który trzyma płytę w cdromie. Dokładnie nie wiem jak to opisać dlatego pozwoliłem sobie umieścić zdjęcie które dokładnie pokaże mój problem

cdrom.png

Można to jakoś naprawić? Dokupić? i ewentualnie ile by mnie to wyniosło. Za każdą pomoc z góry dziękuje.

Raczej bez wymiany napędu się nie obejdzie.

jak laptop na gwarancji do go oddaj na gwarancje jeśli nie to kup napęd i go sam wymień jeśli się nie boisz lub daj go do serwisu komputerowego ale to będzie trochę kosztowało

Uszkodzenie mechaniczne nie podlega gwar.

Zapytaj w serwisie, czy w ogóle można kupić taki zatrzask, ale pewnie nie i będzie trzeba zmieniać cały silnik i naprawa wyjdzie więcej nowy napęd. I to jest tylko cd, dvd nie odtwarza? Z samym cd to nie ma co nawet chodzić po serwisach.

Niekoniecznie. Może to jakaś wada fabryczna tych napędów i serwisy naprawiają/wymieniają w ramach gwarancji. Bez kontaktu z serwisem się nie obędzie.

Wadę fabryczną to masz w przypadku palących się tv outów na 8600gt, czy topiących się rdzeni mobilnych 8600, w tych przypadkach producent był winny złe materiały, jak złamiesz zatrzask przy wyciąganiu to co producent ma być winny że masz za dużo siły w łapach, równie dobrze mogę rzucić laptopem przynieść go w częściach i reklamować bo miał za słaby materiał nie wytrzymał uderzenia o ścianę.

właśnie planuje zrobić to na własną rękę, trochę zabawy będzie ale trzeba spróbować…jeszcze co sądzicie o odpowiednim sklejeniu tego(rozwaliło się to na 2 części)? bo i tak rusza cała ta okrągła część.

Kleiłem wentylatory i zwykle to się kończyło tym że części się po czasie rozsypywały, za pewne od prędkości, drgań i temp, możesz kleić, ale jak klej puści to z płyty pewnie puzzle w napędzie się zrobią.