Ulegalnienie Windowsa XP wraz ze zmianą wersji

Witam

Uprzedzam że to dość skomplikowany problem. Chodzi o moją kuzynkę.

Kuzynka można powiedzieć że jest jeszcze bardziej komputerowym “lajkonikiem” niż ja. Niedawno coś siadło jej w komputerze. Przyszedł pan szanowny informatyk i stwierdził: Beż formatowania dysku się nie obejdzie.

Tzw. technik komputerowy nie zauważył że na obudowie jak byk stoi (leży) naklejka z numerem seryjnym do XP Home. Zainstalował jakiegoś pirackiego Professionala. Oczywiście kuzynka nic nie wiedziała że ma pirackiego OS’a, dopóki nie zainstalował się Genuine Advantage ;]

Wiem że można jakimś programem zmienić klucz seryjny systemu (w tym przypadku na ten legalny), ale problem w tym, że na kompie siedzi XP Pro, a ona ma kluczyk do Home’a. Można przeprowadzić jakąś operację, coby zalegalizowac ten system i przejść do Home’a bez formatowania?

Dzięki za odpowiedzi ;]

ma zainstalowanego xp pro a nie da się zupgradować do home a jeśli ma płyte to niech zainstaluje xp home proste

To raczej nic nie da, bo gdyby do Professionala pasował klucz z Home Edition to wszyscy by ściągali pirata i kupowali o 2 stówy tańszą wersję home i cieszyli się legalnym systemem.

Wiktor96 przecież napisałem że ja chce to zrobić bez formata. Jak bym miał tylko zrobić formata i zainstalować XP Home’a to bym nie pisał…

niestety ale tak się nie da tylko format!!

Wołaj tego pseudo informatyka (prawdziwy informatyk nigdy nie zainstaluje pirackiej kopii systemu) …

a czy ta twoja znajoma dala mu tego xp home z naklejka i powiedziala zeby on jego zainstalowal.Czy powiedziala zeby stsem zainstalował to on zainstalował jakiego miał ale z niego informatyk bardzo latwo jest znalezc orginalny klucz:P taki zeby nie wykrywal jako nie legalny;D

OK dzieki :slight_smile: Będę robił format ;]

Nałóż system na system

Nie nałożysz wersji Home na Professional, instalator ci na to nie pozwoli.