Ulepszania komputera

cześć! chciałbym się dowiedzieć co wymienić w moim komputerze.

Oto jego specyfikacja:

Proc:Intel Core 2 Duo T6400 2 Ghz

RAM:4 GB

Grafika: nVidia GeForce 9400M G z tech. CUDA

Dysk: HITAHI HTS545050B9A 500 GB

System: :arrow: Windows 7 Ultimate (oryginalny, możecie nie wierzyć :-D)

Nic ,no może ze jesteś zapalonym graczem .Ale komputer obsłuży dość wymagające gry .A zmiana procesora na cztero rdzeniowy ,chyba ci się nie opłaca .Chyba lepiej kupić konsolę

To wygląda na laptopa albo jakiś inny mały wynalazek. Te części co można wymieniać bez problemu są już wystarczająco dobre.

Procesor i grafika też nie są straszne, więc nie wiem co i po co chciałbyś tu wymieniać.

Jedynie do gier i profesjonalnych programów może być nieco za wolny, ale w tym kierunku nic nie zrobisz. W reszcie zastosowań powinien śmigać, jeśli tak nie jest, to nie sprzęt jest tu winny.

Akurat informacja o posiadanej przez ciebie wersji Windowsa 7 nie jest nam tu do niczego potrzebna. Już prędzej ilu bitowy jest, ale ogólnie przy tym sprzęcie każdy system będzie dobrze działać.

@up: z tymi wymagającymi grami bym nie przesadzał. Obsłuży większość nowych gier na minimalnych detalach, ale te najbardziej wymagające nie będą grywalne.

To przecież jest laptop :slight_smile:

Możesz w nim wymienić pamięć RAM, dysk twardy i napęd optyczny (jeżeli posiada)

ma napęd optyczny, myślałem o wymianie dysku, a system x86

dzięki za odpowiedzi :smiley:

Dysk jedynie można szybszy wziąć (7200RPM), ale różnica będzie bardzo mała.

A jeśli chodzi o pojemność, to w przypadku dysków 2,5 calowych nic powyżej 640GB się nie opłaca zbytnio, więc też niewiele by ci to dało.

Witam, od kilku miesięcy planuje ulepszenie mojego komputera z 2005 roku.

Mam w nim: pamięć ram 256mb ddr- planuje zmienić na 1gb. Czy to w czymś pomoże? Tzn. Czy zmiana ram pomoże w ulepszeniu komputera czy nie? Jak coś napisze wgl. jaki mam sprzęt :slight_smile:

Windows XP sp2, Płyta główna AsRock k7vt4a Pro,

Pamięć ram 256 ddr kingston 333Mhz, dysk twardy 80gb, karta graficzna ATI RADEON 9250 128mb

Procesor: AMD Sempron 2300+.

Aha chciałbym stworzyć komputer taki aby móc zagrać w nba 2k11 :slight_smile:

Proszę o kontakt na adres e-mail: dorotakrynska1@wp.pl lub o odpowiedź tutaj. Z góry dziękuje :).

Nie ma szans w takim starym trupie

Tzn. że już nic się z nim nie da zrobić?

wymagania sprzętowe: Pentium IV 2.2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 9500 lub lepsza)

Może jakbyś dołożył ramu i zmienił grafikę to dało by radę ale myślę ze przyjemność z gry była by niska bo nie chodziło by to płynnie

Aha, dzięki ale chyba raczej nie będę się tym trudził. Pozbieram sobie jeszcze na nowego kompa. Pozdrawiam