Ulepszania komputera

(system) #1

cześć! chciałbym się dowiedzieć co wymienić w moim komputerze.

Oto jego specyfikacja:

Proc:Intel Core 2 Duo T6400 2 Ghz

RAM:4 GB

Grafika: nVidia GeForce 9400M G z tech. CUDA

Dysk: HITAHI HTS545050B9A 500 GB

System: :arrow: Windows 7 Ultimate (oryginalny, możecie nie wierzyć :-D)

(Agsaiu) #2

Nic ,no może ze jesteś zapalonym graczem .Ale komputer obsłuży dość wymagające gry .A zmiana procesora na cztero rdzeniowy ,chyba ci się nie opłaca .Chyba lepiej kupić konsolę

(Db2524) #3

To wygląda na laptopa albo jakiś inny mały wynalazek. Te części co można wymieniać bez problemu są już wystarczająco dobre.

Procesor i grafika też nie są straszne, więc nie wiem co i po co chciałbyś tu wymieniać.

Jedynie do gier i profesjonalnych programów może być nieco za wolny, ale w tym kierunku nic nie zrobisz. W reszcie zastosowań powinien śmigać, jeśli tak nie jest, to nie sprzęt jest tu winny.

Akurat informacja o posiadanej przez ciebie wersji Windowsa 7 nie jest nam tu do niczego potrzebna. Już prędzej ilu bitowy jest, ale ogólnie przy tym sprzęcie każdy system będzie dobrze działać.

@up: z tymi wymagającymi grami bym nie przesadzał. Obsłuży większość nowych gier na minimalnych detalach, ale te najbardziej wymagające nie będą grywalne.

(Witkacy75) #4

To przecież jest laptop :slight_smile:

Możesz w nim wymienić pamięć RAM, dysk twardy i napęd optyczny (jeżeli posiada)

(system) #5

ma napęd optyczny, myślałem o wymianie dysku, a system x86

dzięki za odpowiedzi :smiley:

(Db2524) #6

Dysk jedynie można szybszy wziąć (7200RPM), ale różnica będzie bardzo mała.

A jeśli chodzi o pojemność, to w przypadku dysków 2,5 calowych nic powyżej 640GB się nie opłaca zbytnio, więc też niewiele by ci to dało.

(Mateusz Krynski) #7

Witam, od kilku miesięcy planuje ulepszenie mojego komputera z 2005 roku.

Mam w nim: pamięć ram 256mb ddr- planuje zmienić na 1gb. Czy to w czymś pomoże? Tzn. Czy zmiana ram pomoże w ulepszeniu komputera czy nie? Jak coś napisze wgl. jaki mam sprzęt :slight_smile:

Windows XP sp2, Płyta główna AsRock k7vt4a Pro,

Pamięć ram 256 ddr kingston 333Mhz, dysk twardy 80gb, karta graficzna ATI RADEON 9250 128mb

Procesor: AMD Sempron 2300+.

Aha chciałbym stworzyć komputer taki aby móc zagrać w nba 2k11 :slight_smile:

Proszę o kontakt na adres e-mail: dorotakrynska1@wp.pl lub o odpowiedź tutaj. Z góry dziękuje :).

(igrek) #8

Nie ma szans w takim starym trupie

(Mateusz Krynski) #9

Tzn. że już nic się z nim nie da zrobić?

(igrek) #10

wymagania sprzętowe: Pentium IV 2.2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 9500 lub lepsza)

Może jakbyś dołożył ramu i zmienił grafikę to dało by radę ale myślę ze przyjemność z gry była by niska bo nie chodziło by to płynnie

(Mateusz Krynski) #11

Aha, dzięki ale chyba raczej nie będę się tym trudził. Pozbieram sobie jeszcze na nowego kompa. Pozdrawiam