Ulepszanie PC

Siemanko, w wakacje jadę na truskawki zarobić kasę myślę, że w ciągu miesiąca dam rade wyciągnąć jakieś 900zł-1000zł i pomyślałem, że ulepszę sobie kompa moja specyfikacja:

intel core i5 3570

Płyta główna MSI B75MA-E33

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600mhz

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E (wer. OC - OverClock)

Dysk Seagate Barracuda, 3.5’’, 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS)

I więc tak pomyślałem, że kupie dobry radiator do 150zł (myślałem o Silentium PC HE1225 i przy okazji co o nim myślicie?) Podkręcę procek do gdzieś 4 ghz.

Zmienię płytę główną na Z77.

Chciałbym też kupić lepszy monitor najlepiej 22" full hd (najlepiej używany)

I lepszą kartę graficzną. Oczywiście tą b75 i gtx 660 sprzedałbym. Mówiąc lepszą kartę graficzną mam na myśli Gtx670 albo jakiegoś radeona chociaż do radeona nie jestem przekonany bo PODOBNO jest owiele mniej wydajny do gier niż nvidia. Chciałem też kupić kartę dźwiękową ale wydaję mi się, że Z77 da rade :).

I jak co o tym myślicie?

IMHO - zainwestuj w PORZĄDNY monitor. Inwestowanie w platformę która za chwilę zostanie zastąpiona nową (mam na myśli architekturę Intel Haswell), to czysta strata czasu, energii i pieniędzy w momencie kiedy Twoja konfiguracja nie należy do najstarszych / najsłabszych.

W drugiej kolejności rozważ podkręcanie sprzętu (ale ponieważ nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań - to nie będę tu niczego sugerował w tym zakresie). Co do innych podzespołów - to ja osobiście zastanowiłbym się nad dołożeniem dysku SSD, a kartą graficzną zająłbym się na samym końcu.

Pytanie zasadnicze,czy odczuwasz brak wydajności?Sprzęt masz dość mocny i jak kolega Veers napisał,dokup dysk SSD 128GB lub większy,postaw na nim system.Można zainwestować też w chłodzenie procesora,jeżeli zamierzasz robić OC.

Witaj CarpeDi3m

a po co go chcesz ulepszać, dwa tygodnie temu go kupowałeś i już chcesz zmieniać,

wstaw mu tak jak napisał Ciuci dysk SSD plus monitor i wystarczy

ze zmianą płyty wiąże się też zmiana windowsa

Jak dokupię dysk SSD to komputer będzie owiele lepiej chodził czy co? ;D 128gb to jednak nie zbyt dużo a cena tego dysku jest dość spora. Wiem, ogólnie sprzęt nie jest najgorszy, ale na ultra w Far Cry 3 mam 25 fps-ów a to mnie nie zadowala. A jeśli miałbym wymieniać płytę główną to dlaczego wiąże się z nim zmiana windowsa? Myślałem, że to wszystko zależy od dysku twardego :wink: Ewentualnie gdybym kupił radiator i podkręcił do 4ghz to gtx nie będzie go spowalniał? I z tym monitorem aktualnie mam 19’ 1680x1050, ostatnio ojciec mi kupił 22’ asusa 1680x1050 i szczerze mówiąc te 1680 nie jest takie złe. :wink:

Dodane 06.05.2013 (Pn) 23:55

A i co gorsze po nie wiem 2 godzinnym graniu w far cry temperatura w stresie dochodziła do 60 stopni !!

… no to czas zbierać pieniążki na GTX Titan bądź R 7990 … :x

Hahaaa ^^ Kto wie może do 18 uzbieram :smiley:

Dodane 07.05.2013 (Wt) 16:34

Można temat refreshować?:smiley:

GTX 660 to naprawdę dobra karta zwłaszcza wersja OC, ja taką posiadam i wszystko hula na ultra tylko trzeba ją dobrze pokręcić. Na Twoim miejscu poczekałbym na Hasswela i wtedy kupił płytę główną razem z nowym prockiem oraz dokupił ramy 8 lub 2x8 gb. No i oczywiście kup monitor z rozdzielczością 1920 bo gtx najlepiej na tym śmiga. A puki co to kup radiator i kręć tą i5 bo wyrzucisz tylko pieniądze na 670.

A co to radeonów to mylisz się, aktualnie to oni posiadają najmocniejszą kartę na rynku i są jedynym konkurentem dla Nvidii. Ich karty na każdym szczeblu są bardzo podobne :slight_smile:

Napisz proszę na gg 28866874 będę wdzięczny :slight_smile:

Tak sobie wszystko przemyślałem i 1680x1050 też nie jest złe + ustawienia na wysokich/ultra :slight_smile: Jak zarobie kasę to w pierwszej kolejności idzie radiator i podkręcenie procka. Jak wszystko będzie grało to zostawię tą płytę główną i kupie sobie kartę dźwiękową i wentylator na górę obudowy. Zastanawiam się jeszcze nad kartą dźwiękową bo ta zintegrowana mnie nie zadowala.Jak napiszesz na gg byłbym wdzięczny gdybyś mi napisał specyfikacje swojego kompa :slight_smile: