Ulepszanie starego laptopa

Mam laptopa który ma swoje lata, ale chciałbym go ulepszyć żeby można było w coś na nim pograć na dosyć płynnych fps w gry takie jak Wot i Warface które mi chodzą grywalnie, ale się przycinają i nie są stabilne fps-y
Sprzęt https://www.asus.com/pl/Laptops/K53TK/
Ram 6gb
Dysk ssd 240gb
Procesor Amd A6-3420M
Win 10 Home

Popraw temat wątku bo nie wiadomo o cochopdzi. Przeczytaj Regulamin forum.

Za dużo już nie wymyślisz - można by w teorii jeszcze wymienić jeden moduł pamięci (dodać), ale niewiele to da.

Do wymiany, ten procesor z tym APU to padaka.

-wyczyść
-daj 8gb ram w Dual channel.jeśli dobrze pamiętam dobrze żeby kość był takie same
-zaktualizuj system i sterowniki
-antywirusem przejedź
-cclener
-usuń niepotrzebny syf z dysków
-jeśli grafika ci nie przeskadza to odwieć kanał lowspecgamer.

W tym przypadku wymiana 2 GB na 4 GB da tak mał, że efekt będzie niezauważalny.
Już i tam dysk ssd “przyśpiesza RAM”, największym ograniczeniem jest procek…
Laptopa oddać Babci do przeglądania netu lub sprzedać, nic więcej z tym netbookiem nie zrobi się :wink:

hej wot ma niskie wymagania.

NETBOOK =//= GRY =// = KOMPUETR BIUROWY
Tylko tyle w temacie, to nie laptop a NETBOOK, NETBOOKI nie były przeznaczone do gier, może 30FPS uciągniesz, ale do stzrelanki?!

Wymagania minimalne

• System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8.
  • Procesor (CPU): procesor z co najmniej dwoma rdzeniami fizycznymi obsługujący SSE2.
  • Pamięć (RAM): 1,5 GB dla Windows XP, 2 GB dla Windows Vista / 7 / 8 / 10.
  • Karta graficzna: GeForce 6800 / ATI HD X2400 XT z 256 MB RAM; DirectX 9.0c.

^ tak, wymagania minimalne, ale sprzed kilku lat.

No właśnie, MNIMALNE :wink: Rekomendowane to raczej jak poniżej.
W zależności d gatunku gry musisz być bliżej lub dalej rekomendowanych, w strategiach możesz być bliżej minimalnych, ot “czas” będzie wolniej płynął, jak zaś bawisz się w strzelarkę, to ~60 jest minimum. Sam ostatnio płakałeś, że do CS musisz mieć 100 FPS, WOT to to samo i pograj w 30-40…w CSA i zdaj sprawozdanie :wink:

1. System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8 - 64-bitowy
  2. Procesor (CPU): Intel Core i5-3330
  3. Pamięć (RAM): 4 GB lub więcej
  4. Karta graficzna: GeForce GTX660 (2 GB) / Radeon HD 7850 2GB; DirectX 9.0c
  5. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
  6. Wolne miejsce na dysku: 30 GB
  7. Połączenie z internetem: 1024 kb/s lub szybsze (dla czatu głosowego)

Bądź proszę realistą, pytanie brzmiało " żeby można było w coś na nim pograć na dosyć płynnych fps w gry". Poważnie uważasz, że “przejechanie antywirusem”, czy zwiększenie o 2GB RAM (nawet jak będzie w dual-channel), czy “usunięcie niepotrzebnego syfu z dysków” (co to da?) przyspieszy ten komputer do gier? Te Asusy były jeszcze sprzedawane z A8-3520M (~90zł na Allegro) - ale czy to ma większy sens?

nie ma

Skąd wy te wymagania do WoT’a bierzecie? O ile wiem, to Wargaming zakończył wsparcie dla XP i Visty, w dodatku nie ma wymienionego w nich W10, który w tym roku skończy 4 lata, więc wydaje mi się, że aktualne wymagania są nieco większe.

Aktualnie wymagania na low są na poziomie Athlona 200GE i Vegi 3 z 512 MB pamięci :wink: Mówimy tu jednak o low, bo na takim “poziomie” Warships 2 lata temu uruchomiłem stabilnie.

mam już sto klatek.trzeba było z komendami sie pobawić.ale i tak mam problem przy grze w pubg 20fps

Rozbudowa o ile jest możliwa zbyt wiele tutaj nie da.