Ulepszenie komputera Do 500 zł

Cześć ! Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jestem osobą, która nie spędza dużo czasu przy komputerze bo nie ma po prostu na to czasu ale jeśli już znajdzie ten wolny czas to lubi pograć w gierki i tak dalej. Problem tkwi w tym, że mój komputer jest już wiekowy i za dużo z niego nie wycisne. Na aktualnej specyfikacji ( Będzie na samym końcu ) daję radę grać w gry pokroju Wiedzmina 1 na Wysokich, Wieśka 2 na minimalnych. Problem zaczyna się kiedy chcę grać w grę typu MOBA z Spotify i Ts’em. Wiadomo - 2 GB ramu i to DDR2 więc nie ma co się dziwić. Teraz pytanie do was : Mam około 500 złoty. Chcę kupić RAM - oczywiście, 4 gb. Pytanie tylko ( bo moi “znajomi znawcy " się kłócą czy lepiej dorzucić jedną kość ( mam 2 sloty) czy kupić jedną całą 4 i spokój. Do tego czy w tym przedziale cenowym dostanę jakiś lepszy procesor ? O ile % podratuje to mojego kompa ? A może gdzieś jest jakiś używany komp w tej cenie lepszy od tego ?  Grafiki nie wymieniam, jest nowa i z tego co wiem - nie najgorsza. Czy da radę zmieścić się w tej cenie i go podratować jak się tylko da ? " Zobacz jaki ma socket twoja płyta i szukaj” - szukam, ale nie jestem jakoś super dobrze zorientowany w tym wszystkim a na swoich “znajomych” nie mogę w tej dziedzinie polegać bo sami nie mogą się zdecydować. Liczę więc na was że mi pomożecie. Wesołych świąt ! 

CPU :Intel Core 2 Duo E4500 @ 2.20GHz