Ulepszenie komputera do projektowania

Witam. Mój tato ma taki komputer: intel P4, 768MB ram DDR1,dysk ata 40gb, zasilacz feel chyba 350W, karta graficzna geforce3 ti200. Pracuje na winXP głównie z programem KAN(projektowanie w 2D). Teraz mam zamiar ulepszyć komputer i wrzucić tam windowsa 7 x86, KANa i jakiś CAD. Zostawię dysk i zasilacz i mam zamiar zapłacić max 500zł. :smiley:

Teraz chcę wrzucić:

intel core 2 duo…130zł

nvidia quadro fx3450 256mb ddr3, pci-e 16x…150zł

ram ddr2 2GB…80zł

mobo pci-e 16x, socet 775, ddr2, ata,sata… 70-100zł

i zmieszczę się w 500zł. Co sądzicie o takim zestawie? Zastanawiam się nad kartą graficzną. Czy z Quadro lepiej będzie się korzystać także z kana, np.qcada czy ona wspiera tylko kilka programów min autocad, 3dsmax? Czy ona jest lepsza niż np gf8400 512mb, który można kupić za 100zł?

Czekam na propozycje :smiley:

Zasilacz zmień, bo jest z czarnej listy, a dysk bedzie ograniczał wydajność :wink:

moze i jest na czarnej liscie ale jak narazie sprawuje sie dobrze. A co do dysku to kiedys sie wymieni

Btw. W każdym temacie czepiasz się zasilaczy. Przecież pisałem że go nie zmienie

EDIT: to czy powie mi ktoś czy opłaca się brać Quadro? Czym się one różnią od Geforca? I czy są lepsze przy grafice 2D?

Dobrze się sprawia przy obecnym konfigu :wink:

Zresztą spoko, nie zmieniaj. Życzę Ci kolejnego miłego wydatku na święta :slight_smile:

Małe pytanko. Po co tacie w obecnej sytuacji 32-bitowy W7? Umożliwi mu on cokolwiek istotnego, czego nie zrobiłby na starym XP? $ wydane na system lepiej niech zainwestuje w sprzęt.

Ale to jest przecież “przepakowany” GeForce 6800? Za mniej niż 100PLN dostaniesz 7600GT. AFAIR ma podobną wydajność, ale znacznie bardziej poręczną wielkość PCB i mniejsze zużycie energii. To ostatnie jest szczególnie ważne przy używaniu atrapy zasilacza pokroju Feel’a. Dodatkowo z pomocą RivaTuner (pod XP, nie wiem czy działa z W7) softmodujesz sobie na Quadro. Działa to całkiem dobrze, testowałem swego czasu z aplikacjami 3D. Zaoszczędzoną kasę wydaj na dodatkowy RAM, tego nigdy za dużo.

Nie wiem jak w CAD, ale w 3D by uzyskać bajery niedostępne w “cywilnych” kartach wymagana jest instalacja specjalistycznych sterowników pod daną aplikację np. MAXtreme dla 3dsmax. Jeśli takich sterowników nie ma dostępnych, to różnicy w pracy pewnie nie będzie. Ewentualnie w ustawieniach karty mogą też pojawić się dodatkowe opcje, umożliwiające bardziej precyzyjne “dostrojenie” jej pod kątem zastosowań profesjonalnych. Natomiast sama wydajność 3D dla Quadro będzie zapewne zbliżona do wielkoseryjnych odpowiedników dla graczy z serii GeForce.