Ulepszenie komputera - nowa karta graficzna i co zrobić z procesorem?

Witam.

Zamierzam ulepszyć komputer do gier. W tym celu sprzedałem już starą HD4850 i przymierzam się do zakupu nowej karty graficznej. Jaką byście polecili do zamontowania? W grę wchodzi tylko GeForce. Budżet nie jest ograniczony, ale nie kupię oczywiście do starego komputera karty za ponad 1000zł. Myślę raczej o karcie do ok. 500zł. Procesor to Quad Q8200. Czy warto zmienić na np. Q9550? Czy lepiej zostawić ten Q8200? Będzie duża różnica? Priorytetem jest oczywiście zakup karty graficznej. Myślałem nad GTX480. Co sądzicie o tej karcie? Zapraszam do dyskusji.

Zasilacz to ?

 

I ja bym tu wsadził max GF GTX650 Ti i raczej nie sensu już inwestować w platformę 775.

be quiet Pure Power 530w. Komputer ma posłużyć do grania jeszcze przez max 2-3 lata, tak więc nie opłaca się kupować nowego. Chcę jeszcze z niego coś wyciągnąć. Jak rozumiem procesora nie ma sensu już zmieniać?

Zostawić i ewentualnie zrobić mu OC i już, a  jak chcesz możesz wymieniać na Q95… to Twój wybór.

Cena jest mniej więcej taka sama. GTX480 to starsza karta, ale z górnej półki, a GTX650Ti podchodzi mi trochę pod budżetówkę. GTX480 wydaje mi się jednak lepszym wyborem. Co sądzicie?

 

No to bierz tą, jak Ci pasuje.

 

Wydajniejsza, ale starsza konstrukcja i pobór mocy.

 

Zdecydowanie lepiej GTX 650Ti BOST.

 

Wybór należy do Ciebie. No i CPU trzeba mu zrobić OC tak do 2.8 /3.0 GHz.

GTX 650Ti BOOST jest ciężko dostępna. Ja bym poczekał ze 2-3 tygodnie na pierwsze testy GTX 750Ti.