Ulepszenie komputera pod gry

Jako, ze ostatnimi czasy bardziej przekonałem się do gier komputerowych myślę nad ulepszeniem swojego zestawu pod tym kątem, Moja konfiguracja widnieje w podpisie. Grałbym max w rozdzielczości 1440x900.

Na obecnym sprzęcie uruchomiłem Wiedźmina 3, ale na niskich ustawieniach, gdyż na średnich juz są spore spadki, np. przy poruszaniu kamerą.

Nie chciałbym za dużo wymieniać.

 

Czy nowa grafika by wystarczyła, żeby większość gier chodziła mi w miarę na średnich/wysokich ustawieniach (niekoniecznie ultra)?

Możesz pomyśleć nad GTX 750 TI 2 GB. Do wiedźmina i większości gier na średnich detalach to wystarczy. 

A procesor nie jest jeszcze zbyt wąskim gardłem?

Jest

A jak sądzicie warto się pakować w 6-8 rdzeni?

Hmm takie cóś majątku nie kosztuje.

Warto? http://www.komputronik.pl/product/137730/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/AMD_X6_FX_6100_3_3GHz_BOX.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Nie warto na tej platformie. 

Ale to sugerujesz, że proc nie rozwinie skrzydeł? Jeśli tak to faktyczne, chyba tylko grafikę warto zmienić, bo ten proc co mam chyba nie jest taki tragiczny, a jeśli zmiana nie przyniesie jakiegoś dużego skoku wydajności to pewnie, że nie warto.

Mocniejsza karta nie rozwinie skrzydeł przy tym procesorze. Szczególnie w miejscach procesorowych w grze. Po przejściu z HD 7770 zauważysz różnicę na plus, tak czy inaczej.