Ulepszenie komputera

Witam mam sobie oto takiego pececika:

Płyta główna: Gigabyte G33M-S2

Karta graficzna: nVidia GeForce 8800GT 512mb

Procesor: Intel Core 2 Quad 2.4 Ghz

Pamięć: 2x1Gb DDRAM2

I chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość żebym wymienił sobie procka na i7 albo chociaż i5 a jak nie taki to na jaki najlepszy?

Oraz czy mogę w nim zamontować kartę graficzną z serii geforce gtx 5xx albo 4xx ? Jeśli tak to jaka najlepsza? Cena nie gra roli.

Twoja płyta główna ma socket 775 a i7 oraz i5 wymagają socketu 1155. Podaj dokładniejszy model procka, ale wątpię w znalezienie czegoś lepszego bez wymiany płyty głównej. Kartę wciśniesz każdą na PCI-E czyli prawie każdą na świecie. Geforce 5xx i 4xx wejdzie, tak samo radek 3xxx 4xxx 5xxx 6xxx. Wejdzie co chcesz, tylko podaj budżet na kartę.

Człowieku po co wymieć ten procesor o.O . Jeżeli dobrze iwdze to Q6600 , wystarczy ,że podkręcisz go do 3.0 GHz i już nie potrzebujesz nowego proca. Co do grafiki ,jeżeli już tak bardzo chcesz wymieniać to możesz odsprzedać mi tą 8800GT (tylko jakiej jest firmy?) . A wydaje mi się ,ze w zupełności wystarczy Ci gf GTX460/ Hd4870 lub coś z seri Hd57xx/58xx.

Podaj zasilacz , obudowe i dokłądnąnazwe quada z jakiej serii on pochodzi.

Tylko nie HD4870, on nie obsługuje DX11 co jest męczące !!

No w tym że nie ma dx11 :smiley: Gorsza grafika itp.

Gdyby się uprzeć, to i7 jest nie tylko na LGA1155, ale także na LGA1366, LGA2011 i LGA1156 :wink:

Skoro jesteś zainteresowany i7, to proponuję określ dokładnie budżet, jaki masz i rozważymy, czy warto pójść z częściami na handel (podaj również model, moc i markę zasilacza, czy masz napęd na ATA czy SATA i dysk twardy czy masz sprawny i czy ATA/SATA i również czy masz obudowę jakąś niedawno kupioną albo jakąś starszą ale porządną) - te można by zostawić (szczególnie dysk, bo obecnie ceny stoją dosyć wysoko.

Pc ma służyś do grania czy do czego określ budżet. Ja polecam http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx- … 11526.html

Hmm… No dobra to dokupię sobie tego gtx 560 powiedzmy i jak podkręcę procka do 3ghz to powinien uciągnąć ta? No i wiadomo jeszcze z 2gb ramu.

Ale powiedzcie mi jak mam go podkręcić bo w tych sprawach jestem zielony nigdy tego nie robiłem.

Dodane 17.01.2012 (Wt) 1:00

Ok pięknie ram już mam procek podkręcony do 3 ghz karta gtx 480 w drodze.

Tylko pewien problem mam. Strasznie głośno mi chodzi jeden z wentylatorów i nie mam pojęcia który mógłby ktoś pomóc…? Zauważyłem że przy testach cpu się robi głośniej ale to normalne. No i nie wiem jaka powinna być temperatura do mojego Q6600 bo średnio mam w każdym rdzeniu ok 55-70*C Przy siedzeniu na pulpicie nie mówiąc o graniu ;/

No i zauważyłem w evereście że obroty obudowy mam ok 8000 czy to normalne? Nasłuchiwałem i nie wydaje mi się żeby był jakiś głośny ale strasznie szybko chodzi… Natomiast najgłośniejszy mi się wydaje zasilacz mam enlight gps-400 abc wymieniać…? Poradźcie co mam robić? Google już nie pomaga ;/