Ulepszenie komputera

(panicagaming) #21

Jakiekolwiek kości 800 MHz czy crucial, czy hynix czy Kingston czy Samsung to w zasadzie bez znaczenia w Twoim przypadku, liczy się cena. Szukasz po serwisach aukcyjnych lub serwisach ogłoszeń. Powinieneś za 50 zł z wysyłką ogarnąć.

(marcin20000) #22

Ni… sądzę, że mniej :wink: Ja ostatnio za 60+10 wysyłka 4 GB DDR4 do lapka wyrwałem na pewnym serwisie :wink:

(gom1) #23

Jak jesteś z Warszawy, to miałbym dla Ciebie jakieś “pamiątki” :slight_smile:

(lordpodle1) #24

Z Krakowa niestety, dzisiaj w szkole kolega z klasy powiedział mi że ma gtxa 750(bez ti) gainward 1gb za 150 zł, brać czy nie ? Bo wydaje mi się że ta karta jest dosyć słaba I lepiej już dołożyć do lepszej, co do ramu to faktycznie poszukam obojętnie jakiej marki z możliwie najniższą ceną, dziękuje za pomoc.

(marcin20000) #25

Nawet nie tyle, zę słaba, ale RAM ma mało, jak jeszcze zacznie robić VRAM w Twojej 4 GB pamięci, to… :wink: Poszukaj 750 (najlepiej TI) z 2 GB.

nie za 150 morze radeon hd 7750

(lordpodle1) #27

Dobra, procesor przyszedł, ssd też, mam teraz pytanie co do coolera CPU bo q6600 wydziela sporo ciepła z tego co przeczytałem w specyfikacji i nie wiem czy chłodzenie uciągnie (mam boxowy cooler od pentiuma E2180) ew. jakie chłodzenie kupić żeby utrzymało dobre temp. na procku ??

(gom1) #28

Mam Fortisa pierwszej generacji (HE1225). Procek bez obciążenia trzyma ok. 50 stopni (podkręcony do 3,4GHz). Obciążony nie przekracza 70.

(lordpodle1) #29

Hmm, muszę nad tym pomyśleć, a zasilacz uciągnie mi ten procesor i cały komputer jak go włożę ?? Bo mam taki: Procomp ATX KY-400 W

(panicagaming) #30

Cooler wg mnie poszukaj używek, nawet Spartan da radę.

(reqoil) #31

Coolera szukaj z przynajmniej 3 Heatpipami, bo one głównie robią robotę, tylko żeby ci się do obudowy zmieścił.

Ten Procomp Zasilacz to raczej proteza niż zasilacz. Q6600 + np. HD7870 to może być ten moment kiedy się podda, ja odradzam.
Znajdź jakiś firmowy min. 420W-450W, choćby jakiegoś Fortrona/FSP.
Do 100 zł spokojnie znajdziesz jakiegoś używanego BeQiueta/Corsaira z gwarancją na kilka miesięcy i będziesz miał czas go przetestować.
Patrz tylko żeby była plomba i kable jakie potrzebujesz (ew. odłóż kilka złotych na przelotki).

Co do karty to patrz żeby miała 2 Gb ramu i inne chłodzenie niż turbinę, w miarę optymalny wybór to np. GTX 660 lub R7 370.

Miłej zabawy.

(marcin20000) #32

możesz nałożyć, ustaw w bios żeby przy 80c wyłączyło, jak w idle do tego dojdzie, to kup używane boxowe (najtaniej), jak w stresie nie dojdzie do 80, to zostaw :wink:

(panicagaming) #33

Jeśli dobrze kojarzę to te quady bardzo łatwo się grzeją i ciężko na tym grać na stockowym coolerze.
@gom1 Ty masz dostęp do takich maszynek. Uzywasz Intelowego chłodzenia czy coś lepszego?

(gom1) #34

Pisałem, że Fortisa :wink:

Na stockowym (z miedzianym rdzeniem) było ok. Ale tylko na domyślnych zegarach.

(panicagaming) #35

Wg mnie z tego co zrobiłem szybki rekonesans, to dla uzyskania spoko temperatur wystarczy coś takiego.

(Grzesiekk) #36

Jak wcześniej wspomniano, powiększony radiator z rdzeniem miedzianym jest wystarczający i jest cicho.