Ulepszenie komputera

Witam, dostałem ostatnio w swoje ręce komputer który chciałbym trochę ulepszyć stricte do gier a bardziej konkretnie pod GTA V. Jak z tytułami typu cs/lol nie ma problemu tak z wydajnoscią w GTA i ogólnie szybkoscią komputera podczas grania w GTA nie jestem zadowolony. Jestem laikiem jeśli chodzi o specyfikacje i dobieranie podzespołów i chciałbym się dowiedziec co muszę wymienić aby bardziej wymagające gry lepiej chodziły?
Procesor: Intel Core I5-3350P 3.10Ghz
Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTX 1050TI 4GB
RAM: 8GB
Płyta głowna: ASUS H61M-E
Zasilacz Chieftec iArena 400W
Budżet 1000zł

Jeśli potrzebnę są jeszcze jakieś informacje o podzespołach to proszę pisać.

Drugi taką samą kość RAM dokupić 8GB, czyli czytać dane z nalepki na pamięci, albo podejść do sklepu jakiegoś, żeby poszukali drugiej takiej samej i po włożeniu w odpowiedni slot zrobi się dual-chanel i 16GB. Takim grom zawsze mało ramy. Moi grafikę jakąś nowszą z minimum 6GB VRAM. O ile chcesz grać na maksa detale i conajmiej full HD.

Posiadam teraz 2x4GB DDR3, czyli warto by było zmienić to na 2x8GB? I czy jeśli tak to mam zakupić DDR3 czy DDR4? Bo z tego co widzę to różnią się wydajnoscią ale czy można tak to zmienić i będzie pasować?

Do twojej płyty głównej wchodzą tylko i wyłącznie DDR3. Kup 2x8GB najszybsze czyli sprawdź w instrukcji jakie najszybsze ramy obsługuje bez OC (podkręcania przez UEFi/Bios).

1 polubienie

Wymień wszystko poza kartą graficzną :wink:

Platformę. :wink:

Kup i3-10100F+tania płyta+2x8GB RAM, wyjdzie to wydajniej od pakowania się w I7-2/3 generacji, tym bardziej, że karta graficzna i tak zostaje. No ewentualnie dokup SSD, jak masz hdd.

Teoretycznie możesz bawić się w I7-2/3600 i dokupić ram do 16Gb, ale to 10 letni sprzęt, czyli… nie czekałbym na zgon.

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.