Ulepszenie specyfikacji komputera na lepsze

Cześć, jestem nowy na forum, jak i nowy w komputerach, jakieś tam pojęcie mam, ale małe.
Więc chciałbym prosić o waszą poradę, co polecilibyście wymienić w moim aktualnym komputerze, by płynniej chodził.
Aktualna specyfikacja:
Karta graficzna - nVidia GeForce 9600 GT
Karta główna - ASRock 960GC-GS FX
Pamięć ram - 2x2 pc2-6400 2gb 1,80v
Procesor - AMD Phenom™ 9550 Quad-Core
Zasilacz - Nie pamiętam dokładnej nazwy, ale wiem że ma 600w

Od razu mówię że nie jestem zbyt wymagającym użytkownikiem, komputer chciałbym między innymi do internetu, do gier nowszych, nie mówię o najnowszych, ale np. Gta V, h1z1
Proszę o pomoc w doradzeniu, i czy jest w ogóle sens coś z niego jeszcze robić.

To nic nie mówi. Ten zasilacz to może być dobry sprzęt, a równie dobrze szajs, który spali całą resztę przy pierwszej lepszej okazji.
Jak dla mnie nie ma sensu modernizować specjalnie tego.
Jeżeli wymienisz kartę graficzną to będziesz ograniczony przez procek. Procek który swego czasu był fajny, ale obecnie jest spowalniaczem nawet przy umiarkowanie wymagających grach.
Jak wymienisz procek to też trzeba płytę głównę, potencjalnie ram.
Zresztą RAMU masz mało na dzisiejsze gry.
Jeżeli jeszcze zasilacz jest słaby to w ogóle…
Radziłbym pomyśleć o nówce. Do twoich celów to jest trup. Można zrobić z niego zombie, ale nie żywego człowieka. :wink:

Najmocniejszym procesorem dostępnym na tą płytę główną jest AMD FX-8310. O podkręcaniu można zapomnieć przy tej sekcji zasilanoa.

W wypadku jego montażu, musisz zakupić pamięć DDR3 1600MHz 2x4GB lub 2x8GB i wyjąć obecnie używanie DDR2.

Możesz do tego kupić GeForce’a 1050, Radeona RX560 lub max GeForce’a 1050ti. Ten procesor wypada w grach słabiej niż Pentium G4560.