Ulepszenie specyfikacji PC pod grę

Witam, proszę o porady mające na celu ulepszenie sprzętu:

CPU Intel Core i5 3450
RAM 8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 664MHz (9-9-9-24)
Płyta Główna ASUSTeK COMPUTER INC. P8H61-M LE/USB3 (LGA1155) 35 °C
Grafika 2048MBATI AMD Radeon HD 7800 Series (XFX Pine Group) 38 °C
ENERMAX 400W

Jestem niedawno po wymianie procka na i5 3450 sprawa wygląda tak, podczas godzinnego grania:

Po wymianie niby są większe FPS jak przed wymianą, mam stabilizacje 60-80 FPS, ale czasami mam taka zwiechę, że blokuje mi gre na ułamek sekundy spada na 1 FPS i zacina, pozniej puszcza i jest płynnie (np. skacze z dachu w grze, zacina i jestem już od razu na ziemii)

Patrząc na te dane kto może być wynowajcą?

Takie screeny nic nie pomogą.
Musisz samemu w czasie rzeczywistym, najlepiej na drugim monitorze, obserwować wykresy, co się dzieje jak gra się zacina: taktowania, napięcia, inne procesy.

Najczęściej system łapie takie zwiechy, jak HDD jest zarzynany.
Na jednym dysku masz warning i 3 realokowane sektory.

Na ten moment musiałbyś zabezpieczyć dane z tego dysku i najlepiej kupić SSD.

Cały czas myśle nad zakupem SSD już od dłuższego czasu, ale odkładam to już od roku. Zrobi to zmiane w grach? Myślalem bardziej nad dokupieniem RAM, że to tego wina, na screenie też widać, że VRAM za mało. Macie jakies propozycje jaki dysk SSD? 128 GB? lub 256 GB do 350 zł?

Pokaż smart dysku na pewno ma 3 relokowane sektory (co widać na screenie z HWINFO).

CrystalDiskINFO

Skan HDTUNE:

CrystalDiskINFO:

Niby są błędy, ale MHDD pokazuje, że jest poprawny.

Czy SU800 ADATA 256 GB będzię ok? Jest na SLC

Dysk jak na prawie 30tys godzin pracy to i tak ma smart idealny nie licząc tych 3 relokowanych sektorów. Prawdopodobnie to przez dysk te przycinki dlatego jak chcesz kup ssd tylko wtedy też musisz na nim instalować gry a jak sam wiesz 256GB to nie ma szału ale np. dla mnie wystarczająca ilość miejsca na najważniejsze rzeczy :slight_smile: