„Ulepszenie” starego kompa

Dzień dobry wszystkim mam pytanie posiadam taki komputer:
Cpu:amd athlon 64 2X 4600+
ram:2gb ddr2 800mhz
gpu:integra
zasilacz:Procomp atx ky-400w
płyta głowna:GA-M68M-S2P
dysk HDD: WDC WD16 00AAJS-00B4A SCSI Disk Device
os:win7
Mój plan:
-włożyć tam 4gb ramu
-kupić dysk hdd 500gb i zainstalowac tam win10
-kupić jakąś nie drogą i używaną karte graficzną.
I teraz pytanie czy jest sens ,ulepszenia" tego złomka.
Komputera używam żeby przeglądać czasami internet lub pograć w mniej wymagające gry a jak uruchamiam takie gry jak Minecraft to i tak gram na najnizyszch i rozdziałce 720p.
Do rzeczy zobaczyłem na allegro taką kartę:
https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-radeon-hd5570-1gb-pci-e-hdmi-niska-10247899059
Opłaca się kupić ją? Czy jest jakaś lepsza powiedzmy do 100zł.

Moim zdaniem dokupowanie części do komputera z pamięciami DDR2 i tak słabym procesorem raczej jest pozbawione sensu. Do gier 99,9% się nie nada. Jedna ewentualność to włożyć więcej RAMU i jakąś grafikę. Gdyby wtedy uruchomić jakiegoś mało wymagającego Linuxa może dałoby się internet przeglądać. Przy czym już z oglądaniem wideo online byłby problem. DDR2 to bardzo mała na dzisiejsze czasy wydajność. Procesor również słaby.

Nie, za cenę tych dodatkowych gadżetów kupisz gotowe markowe pudło dell/lenovo/hp sff z nowszym procesorem, pamięciami ddr3 i pewnie oryginalnym systemem.

a dasz jakis link do takiego ,pudła?"

a jednak jakbym chciał kupić jakaś grafike to mógłbyś mniej więcej powiedzieć jaka wybrać?

Zintegrowana Vega 3 w Athlonie 200/3000G będzie 2x wydajniejsza.

Ja bym sugerował właśnie złożyć na tym komputer, w 1000 PLN powinieneś się zamknąć, a sprzęt będzie do rozbudowy i dzisiejszy. Tamten dziadek, po pucowaniu, będzie tylko awaryjną maszyną do pisania.

www . allegro . pl
ebay . pl
olx . pl

Nie mam żadnego interesu w reklamowaniu konkretnych produktów, producentów, platform sprzedaży oraz sklepów internetowych, więc się powstrzymam od tego typu praktyk.

https://komputerymarkowe.pl/komputery/2843-dell-optiplex-780-dt-core-2-quad-266ghz-q8400.html

Tyle co na te komputery wydasz na same części, Pierwszy link masz z SSD, sprzedaj swojego złoma za stówę i dokup za to jakąś grafikę.
Wyjdziesz finansowo tak samo a zwielokrotnisz moc komputera, dostajesz nowy oryginalny win10 i rok gwarancji.