Ulepszenie starego pcta

Witam,
Specyfikacja mojego obecnego komputera:
I5 4460
Msi b85-g43
Hyperx 2x4 1600mhz
Thermaltake se 530w
Seagate 1000 gb + v300 120 gb
Palit gtx 1060
Chciałbym wymienić procesor, płytę oraz ram. Po sprzedanie obecnych komponentów(procesora, płyty, ramu) będę miał w sumie około 2000-2500 zł. Komputer używany tylko do grania. Zastanawiam się między ryzenem 1600, a nową i5 8600k. Z góry dziękuję za pomoc.

Ja bym poszedł w:
CPU AMD Ryzen 7 1700X - 1495
MB MSI B350 Tomahawk - 389
RAM 2x4 GoodRAM IRDM - 361 lub RAM 1x8 - 342 (CL15 2666MHz)

Całość wychodzi za niecałe 2300,-


Ryzen? Chyba nie trzeba uzasadniać. Ponadto 8600K prawie nigdzie nie ma (wg SKAPIEC oraz CENEO). A nawet jesli to jest słabszy niż RYZEN.
Płyta? Polecam na chipsecie B350. Chyba, że jesteś hardcore’owym overclockerem to wtedy szukaj X370. Ale po wyborze PALiT’a wnioskuję, że B350 Ci wystarczy :wink:
RAM? Różnicy między CL15 a CL16 nie zauważysz, tak samo jak między 2666MHz a 3200MHz. Chyba, że gonisz za ‘tą jedną klatką więcej’ czy systemem uruchamianym 0,2 sekundy szybciej :wink: No i kwestia czy od razu chcesz 2 kostki do Dual-Channela

Ceny? Ceny wziąłem ze swojego spisu bazowanego na cenach sprzętu w MORELE.NET. Spis części sobie zrobiłem bo zamierzam dokonać podobnej przesiadki i co jakiś czas notuję ceny. Te pochodzą z 24-10-2017.

@anon82843335 a nie lepiej wziąć ryzena 1700 i podkręcić? I co jest nie tak w palicie? :stuck_out_tongue:

Nie no nic nie mam do PALITA, ale wybrałeś zapewne model StormX albo JetStream. Są to modele dobre, ale mają już fabrycznie podkręcone zegary. Myślę, że jeśli byłbyś entuzjastą OC to wybrałbyś konstrukcję na niższych zegarach, ale ze znacznie lepszym chłodzeniem. Właśnie po to, aby samemu decydować o podkręceniu karty. (Chociaż mogę być w błędzie…)
Oczywiście możesz kupić 1700 i próbować go kręcić, ale od razu zalecałbym Ci wymienić chłodzenie. I tutaj już nawet Fortis 3 od SilentiumPC [1] z dobrą pastą Grizzly Kryonaut [2] zrobią robotę… A zasilacz? Ten powinien wystarczyć, ale dobrze byłoby mieć na uwadze również jego wymianę na coś mocniejszego. No i jestem prawie pewny, że jednak podkręcony R1700 będzie więcej prądu żarł niż stockowy R1700X, zwłaszcza, że przy podkręcaniu konieczne jest wyłączenie wszelkich ustawień energooszczędnych. (Chociaż mogę być w błędzie…)

[1]https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/
[2]https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-1g-tg-k-001-rs-757743/


Dlaczego MORELE? Dlatego, że jestem z nich zadowolony. Często szukając sprzętu to samo albo taniej mi zamówić w morelach niż gdzie indziej i dopłacać za przesyłkę. Chyba, że też jest darmowa dostawa w moim mieście.

Że tak z ciekawości zapytam, po co to zmieniać?
Z czym sobie nie radzi?

@daras28-82 chciałbym móc grać we wszystkie gry w 60 klatkach. A niestety w takim bf1 obciążenie procesora jest przez większość czasu na 100% i zdarzają się dropy.

Pewnie nie uwierzysz ale i tak nie zauważysz różnicy między 40 a 60…

Grałeś kiedyś w jakiegoś fps’a?

Codziennie (prawie), nijak to nie ma jednak związku.

:stuck_out_tongue: Przypominam że pasjans nie jest fpsem :wink:
Pomiędzy 40 a 60 jest spora różnica
ba pomiędzy 60 a 85 jest różnica
test
Poczytaj sobie. Zresztą nwm w ilu grasz ale sam potestuj bo bardzo to czuć.