Ulepszenie wyglądu Ubuntu

Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć jak zrobić w GNOME , żeby dolny pasek(gdzi euruchamiaja się prog) “włożyć” go górnego, czyli tam gdzie są ikonki…

Po drugie chciałbym się dowiedzieć jak zrobić wszystkie okna i pasek/paski zadan na kolor czarno-odblaskowy…

Po trzecie chciałbym coś takiego jak sidebar tylko , że “wklejony” pulpit… Chodzi mi o to , z jaką prędkością np. sicagam, wysyłam… Ile wykorzystuje pamięci , ile dysków, jakie rozmairy dysków… itp itd…|

Po czwarte ma do Was prośbe, jesli macie jakieś ciekawe rzeczy zeby coś zamienić to dawajcie jakieś przykład i screen :slight_smile:

PS. Nie wiem czy jest tak u Was, ale jak wył kompa to 2 sek przed wył kompa pokazuje się czarne tło i pisze tam jakieś bzedy ze Internet i jakies tam pierdoly… Oczywiscie komp. sie wł jak i wył i wszystko chodzi… Ale od czego to możę być… ?? Mam wersje 7.10 GG

homi

sudo apt-get install gdesklets

oraz

http://www.gnome-look.org

:wink:

kliknij na tym panelu gdzie chcesz mieć wykaz uruchomionych okien -> wybierz dodaj -> następnie wybierz Lista zadań i przeciągnij ikonkę na górny panel.

ustawienia motywów (edycja motywu) -> pobierz sobie odpowiedni motyw z gnome-look a potem go (korzystając z metody przeciągnij i upuść wrzuć do odpowiedniej zakładki w motywach).

polecam Conky -> zainstaluj i ściągnij jakiegoś gotowego skonfigurowanego configa conky. gdesklets też może być.

homi proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif