Ulepszenie zestawu - zakup zasilacza, grafiki, pamięci (...)

Witam wszystkich,

Na wstępie opiszę obecny zestaw:

AMD Athlon II x4 620 s.AM3 BOX

Gigabyte GA-MA770-UD3 PCI-E s.AM2+

ASUS EN9600GSO TOP 384MB HTDP PCI-E

KingMax DDR2 2GB 800

Rasurbo DLP 535 Silent Power

I tutaj pytanie do Was:

Myślę nad pewnymi zmianami, a mianowicie:

  • podkręcić procesor, (1. co o tym myślicie, jakie chłodzenie do tego?)

  • zmienić zasilacz na markowy, (2. co polecacie?)

  • zmienić kartę graficzną, (3. co polecacie?)

  • zmienić pamięć, (4. co polecacie?)

  • kupić obudowę. (5. co polecacie?)

Ja to widzę tak:

  1. Wymęczyć procesor tak do 3,2 GHz, do tego jakiś Scythe,

  2. OCZ StealthXStream 2 OCZ600SXS2-EU 600W - OCZ OCZ600SXS2-EU • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

  3. AASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU - ASUS HD6850 1GB DC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

  4. Kingston HyperX 2x2GB DDR2-1066 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC KHX8500D2K2/4G - KHX8500D2K2/4G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

  5. Fractal Design Define R3 Black Pearl - Fractal Design DEFINE R3 BLACK • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Całość - ok. 1600 zł.

Jestem otwarty na różne opcje :slight_smile:

Sprzedaj starszy sprzęt, dołóż to 1600 i będziesz miał nowego, lepszego kompa :slight_smile:

Tak, jak mówi tridex, sprzedaj stare części, dołóż to 1600 zł i kup całkiem nowego kompa. Tylko nie sprzedawaj starego zasilacza, zostaw go sobie do zabawy, bo tylko do tego się on nadaje. Mój poszedł się *** miesiąc temu, przestał trzymać napięcia, ale na szczęście nic nie spalił. Rozebrałem go i wykorzystam części, jeszcze nie wiem do czego, ale kable na pewno się przydadzą.

Ten OCZ jest dobrym wyborem, nawet jak będziesz chciał podciągnąć zestaw, który dopiero masz zamiar kupić. Niech Cię też niegdy nie korci, żeby zmienić tą zasiłkę na ModStream’a, bo zdaża im się wyłączyć na wysokich obciążeniach.