Ulepszona instalacja Windows XP

Mam proźbe abyście pisali co i jak zrobić szykuje instalacje nienadzorowaną juz ją zrobiłem tylko że chcę dodać do niej WMP 11 i inne przdatne programy które by instalowały sie razem z tym Windowsem tylko że nie wiem jak HELP liczę na was :slight_smile:

A jaką metodą robisz instalkę nienadzorowaną ?

michall75

wpisz w google instalacja nienadzorowana

pełno fajnych tutków jest :stuck_out_tongue:

author_vision słuchaj myślisz ze nie szukałem instalacje robiłem programem nLite tylko że teraz pozostaje kwestia dodania programów albo chociaż WMP 11 i Vista icon inspirant , Directx 9 itp.

w nLite można dodać własnie taie programy gg mozille i inne… włąsnie jak ty chcesz ale jest to skomplikowane …

np FIREFOX

tworzysz folder o nazwie SVCPACK

oboktego folderu tworzysz plik ENTRIES_Firefox.ini

w ENTRIES_Firefox.ini powinno sie zawierać

[general]

builddate=2007/04/05 ( czyli kiedy został wydany można zmyslić )

description=Firefox

language=Polish

title=Firefox

version=2.0.0.3

website=http://www.firefox.pl (mozna zmyslic)

[EditFile]

SVCPACK.INF,SetupHotfixesToRun,AddProgram

[AddProgram]

TUTAJ WPISZ NAZWE INSTALACYJNĄ Z FOLDERU SVCPACK czyli np firefoxsetup.exe

Całość spakuj winrarem o nazwie np Firefox.rar

dodajesz to w bodajże tej opcji po service pack czyli 2 i już programy zostaną dodane i MUSISZ JE RĘCZNIE ZAINSTALOWAĆ PODCZAS INSTALACJI WINDOWSA albo możesz kliknąć ustawienia (tam gdzie dodajesz pliki) i dac włącza automatycznie i program poprostu będzie cały czas klikał dalej dalej dalej…

Na stronie http://www.nliteos.com/addons/#145 masz kilka gotowych

niestety coś niechce pobierać z tej strony :frowning: gotowych plików .

A co oznacza ten wpis ?? A słyszałem coś że WMP 11 integruje się programem WMP11 Slipstreamer ale jak ? A programy integruje się chyba tym : Maker tyle ze niemam pojęcia jak działają te programy i jak zintegrować te programy :frowning:

No wiesz czasem to i wszystkie strony trza sprawdzać ja osobiście chciał bym być na twoim miejscu i sie pożytecznie pomęczyć ale to ja nie wiem jak ty. Lubisz sie bawić jak nie to po co to chcesz mieć powiedz mi, ale ja to chyba już bez komentarza bo ci tylko nastrój popsuje… :x

Złączono Posta : 17.04.2007 (Wto) 16:30

sory za zgryźliwą wypowiedź 8) :stuck_out_tongue:

Kynek zapomniał dodać że to ja stworzyłem to co on napisał

ten wpis oznacza że program ma sie odpalić wraz z instalatorwm windows ja ko program ipobrac instalator z folderu SVCPACK

a ze stronki osobiście pobierałem wiec działają programy NORMALNIE sie instalują tak jakbyś instalowałje w windowsie co do integracji nie wiem

nie wiem także jak instalować bardziej skomplikowane jak nero w którym musze wpisać klucz. zintegruj co możesz tyle mniej… :smiley:

Może to ci coś pomoże, choć jest to opis zrobienia płyty nienadzorowanej nie przy pomocy nLite, tylko poprzez wpisy w pliku unattend.txt (zmieniany na winnt.sif). Dokładny i dość obszerny opis w linku poniżej:

http://www.forum.explode.pl/viewforum.p … 9f91e45d1a

a gdzie konkretnie ten folder utworzyć w którym podkatalogu ?

Jak stworzyć taki plik , chodzi o notatnik ?

folder SVPACK tworzysz np na pulpicie i do tego folderu wrzucasz instalator

ENTRIES_Firefox.ini komendy napisane są w notatniku lecz zmieniasz rozszerzenie na ini wtedy ikonka sie zmieni to wszytko instalacja pojawi sie podczas koncówki instalacji windowsa i trzeba ją przeprowadzać ręcznie czyli klikać dalej… dalej… nie wiem sam jak zrobić by było to w pełni zautomatyzowane dlatego poprostu z tego zrezygnowałem

Kto wie jak za pomocą programu WMP11 Slipstreamer zintegrować WMP 11 z instalacją windowsa już wszystko zrobiłem i gdy klikam na integrate i kiedy już zaczyna się proces końcowy (Prteparing to edit files…)

TO wyskakuje mi taki komunikat : An error occurred during integration:

DirId: “1980” is defined more that once in “Txtsetup.Sif”

i integracja zostaje zakończona co robić ??

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 10:37

JUż wszytstko zrobiłem całą instalację nienadzorowaną ale kiedy zainstalowałem system na VPC to zauważyłem że niema funkcji Przywracanie systemu mimo iż nie usuwałem jej z instalacji co robić ??

ppowiem ci wszystko co wiem a mianowicie wmp11 przez nlite jeszcze mi sie nie udalo dodac ale inne programy tak a mianowicie co potrzebujesz to:

nlite add-on maker,nlite,i myuninst i liste komend cichej instalacji.Wiec robimy kilka wolderow do kazdego wsadzamy instalke programu np.do 1 opere a do 2 winampa.Odpalamy nlite add-on maker w 1 zakladce wybierz folder zrudlowy…klikamy z boku i wybieramy folder z instalka programu w 2 plik instalatora klikamy z boku i wybieramy instalke.w 3 zakladce wpisujemy komende cichej instalacji w tym celu uruchamiamy myuninst i w oknie szikamy naszego programu oczywiscie dony program musi bysc zainstalowany i przesowammy sie na sam koniec okna i w zakladce Installer pisze nam jaki to typ instalatora dla przykladu dam GAdu-Gadu typ instalatora Nullsoft Install System w tedy wlanczamy liste komend cichej instalacji i tam szkamy NSIS-komenda cichej instalacji to /S.Wracamy do nlite add-on maker i w 3 zakladce wpisujemy /S i na sam koniec odlanczamy u samej gory komresja 7-zip i klikamy na Skompiluj plik add-one!

wpisujemy nazwe Gadu-Gadu i wybieramy miejsce gdzie zapisac plik i klikamy na zapisz w tedy mozemy dodac taki plik do nlite a nlite do windowsa.A jak ktos czegos nie wiedzial to niech napisze na {ciach}

Oto link w ktorym znajdziecie potrzebne programy,liste komend i gotowe addony:

{ciach}

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 19:12 został dopisany post przez Sharow

wiem jak dodac wmp11 trzeba zrobic tak :

A więc zainstaluj sobie ten program WMP11 Slipstreamer i skopiuj plik WMP11Slipstreamer z tego folderu gdzie zainstalowałeś WMP11 Slipstreamer do folderu gdzie masz zainstalowane nLite. Później dodaj te pliki wpm11 ie7 (oczywiscie wypakowane bez folderu) w nLite jako poprawki i wszystko ładnie się zintegruje. Poprostu WPM11Slipstreamer służy jako wtyczka do nLite.

A wszystko mozna pobrac z {ciach}