Ulepszyć obecny, czy kupić nowy?

Witam. Od pewnego czasu zastanawiałem się nad ulepszeniem starego PC. Jakiś tydzień temu padła mi karta graficzna i kupiłem r7 240 2gb. Niestety przez brak czasu nie byłem w stanie przez długi czas jej sprawdzić i dopiero dzisiaj okazało się że gra nadaje się jedynie do filmów. Sprawdzałem wyniki w różnych grach i wyszło najwyżej miernie. Jest minimalnie lepsza od gf 240 gt który miałem w komputerze już ładnych pare lat. Ze względu na brak doświadczenia w branży komputerowej miałbym do was prośbę. Czy jesteście w stanie zaproponować mi jakieś części to tego złomka lub złożenie nowego zestawu możliwie małym kosztem? Mój budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć na PC to około 1200 zł. Niżej daje co obecnie mam na stanie. Z góry dzięki. :slight_smile:

 

AMD Athlon II x2 260 3.20 GHz

4Gb ram goodram

MSI GF615M-P33

Win 8.1

Zasilacz noname 500

R7 240 2gb

Proponuje sprzedać płytę główną i procesor.Zasilacz też kwalifikuje się do wymiany,gdyż jest z czarnej listy.

Polecam kupić:

Procesor Intel Core i3 4160 lub i3 4170

Płytę główną Gigabyte B85M-D3H 

Pamięć RAM zostawić tę co masz

Zasilacz Np: Aerocool VP-450 lub zasilacz Corsair VS Series 450W

Kartę graficzną też by wypadało wymienić gdyż ta co posiadasz jak dobrze wiesz jest bardzo słaba.

Proponowałbym Karte graficzna MSI GeForce GTX650Ti 

A tę grafikę co posiadasz teraz również bym sprzedał.

Za kasę pozyskana ze sprzedaży możesz se kupić dysk SSD,który przyśpieszy Twój komputer lub też możesz kupić dodatkowe chłodzenie procesora ,gdyż te boxowe w procesorze,który podałem nie jest najlepsze.