Ultra ata - ide ata -> różnica w złączach

Witam, mam mały problem. Chcę kupić dysk twardy, aby zrobić z niego zewnętrzny HDD. Mam obudowę po starym dysku, która ma złącze ide ata 133. Przeglądając oferty na Allegro widzę, że dosyć tanie są dyski z interfejsami Ultra Ata /100, z tymże nie wiem, czy jak taki dysk kupię, będzie miał pasujące złącze do tego z obudowy. A jeśli nie, to czy gdziekolwiek dostanę obudowę z takim właśnie złączem? Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Ata są z sobą kompatybilne nie ważne czy złącze/dysk masz 133 czy 33, to i tak co byś nie podpinał to będzie chodzić.

Oby nie leżaki magazynowe (zwykle gwarancja jest dużo krótsza niż tych ze sklepu) co oznacza że leżały nie wiadomo gdzie, w jakich warunkach i ile szczurów po nich przebiegło, odradzam też kupować używanych.

Dzięki, ucieszyła mnie Twoja odpowiedź :).

A co do samego dysku. Mam w domu kilka komputerów i problem synchronizacji danych. Niestety sieć bezprzewodowa odpada, bo nie mam internetu typu neostrada, a dla wygody nie chcę wydawać tyle kaski. Tak więc stosowałem do pewnego czasu dysk przenośny, do kiedy mi nie spadł i przestał działać :P. Z braku poważniejszych funduszy uznałem, że dalej będę używał takiego rozwiązania, jak w przeszłości (bardziej uważając na dysk, rzecz jasna :slight_smile: ).

Żeby skonstruować sieć bezprzewodową nie trzeba mieć neostrady…

Router + karty sieciowe by wystarczyły, ale jak brak poważniejszych funduszy to raczej by się nie udało zbudować takiej sieci.

Oj, tyle to wiem. Chodzi mi raczej o sposób łączenia się z internetem. Ja mam mobilny internet i nie mógłbym się łączyć z siecią, jeśli komputer, na którym mam kartę z simdatą byłby wyłączony. A jeśli miałbym internet na łączu asdl, nie było by z tym problemu. Oczywiście w obu przypadkach mogę komunikować się między komputerami, ale myślę, że nie warte jest to tyle zachodu.

OK, dostałem odpowiedź na moje pytanie. Dziękuję bardzo :slight_smile: