Ultra VNC nie łączy z komputerem w necie

W sieci lokalnej łączy i działa wszystko idealnie a czemu z innym komputerem w necie nie chce połączyć ? jak to ustawić - wpisuję poprawną nazwę kompa i adres Ip i nic z tego,nwet nie woła o hasło tylko pisze,że nie znaleziono komputera.

Ewentualnie jakiego innego programu użyć ? ale nie ThinVNC itp.,itd. - bo tu od razu 2 komp wie, że nawiązuję połączenie

Dzięki i pozdrawiam

Nie wpisujesz poprawnego ip / połączenie blokuje firewall innej przyczyny nie ma :slight_smile:

Użyj teamviever, on nie wymaga przekierowania portów / wpisywania ip :slight_smile:

Zapora na pewno nie blokuje - oto zrzut - gallery/image_page.php?album_id=601&image_id=4472

a Ip odczytuję z tej strony - http://www.komputerswiat.pl/aplikacje/n … rnetu.aspx

a Teamvier jak używasz to od razu 2 ga strona wie,że ją podgladasz

Nie koniecznie. Bowiem ip z tej strony jest zewnętrznym ip komputera z którego się z nią łączysz.

Weź pod uwagę, że za nim może znajdować się router który neta dzieli dalej. W takim wypadku musisz przekierować port.

No tak jest tam router - to jak to ustawić ? tego routera sam nie mogę skonfigurować bo to 300 km ode mnie a ta osoba nie ma pojęcia jak to zrobić :frowning:

Jest w nim zakładka port forwarding / virtual servers etc. Tam trzeba oddać port na którym się łączysz danym programem na ip wewnętrzne komputera. Użyj do tego teamvievera :stuck_out_tongue:

No tak chyba muszę użyć teamvievera bo nie widzę innego rozwiązania :frowning: Dzięki i pozdrawiam

Użyj teamviever’a do konfiguracji routera :stuck_out_tongue:

To będzie raczej trudne bo ta osoba na pewno nie wie jakie ma hasło i login na routerze ( bo tam cała rodzina mieszka i nie wiadomo kto się kompami zajmuje :smiley: - a z 300 km trudno mi coś porobić w tym wypadku na 2 gim kompie,

Ale mam pytanie - przy użyciu Teamvievera to ta 2 ga osoba od razu będzie wiedziała kiedy podglądam pulpit ? i tu Ultra VNC jest lepszy.

Dlaczego ? Kto by chciał by ludzie łączyli się z kimś bez jego wiedzy.

A skąd wiemy, czy Ty nie chcesz użyć programu by wyrządzić szkodę komuś w komputerze ? Nie znasz loginu ani hasła to nikt Ci w tej kwestii nie pomoże

Ta jasne swojej rodzinie będę niszczył kompa,przecież by było widać jakbym grzebał komuś kursorem po pulpicie.

Na podstawowej konfiguracji powinno działać bez zarzutu. Poza tym wiele zależy od prędkości łącza internetowego jak Twojego tak i Twojej rodziny. Jeśli parametry są niskie to może nie dojść do połączenia, alternetywą może być infekcja na którymś z komputerów, bądź zapora na którymś blokować dostęp do internetu