Ultrabook - 14''/15''; dobrej jakości ekran, niedotykowy; długa praca na baterii

Witam, rozglądam się za ultrabookiem.

Priorytetem jest dla mnie jasny, czytelny ekran (14’’/15’’ może być więcej…) nawet w promieniach słońca (antyrefleksyjny). Nie chcę ekranu dotykowego, bo to bardzo podbija cenę, po za tym nie zamierzam z tego w ten sposób korzystać - urządzenia konwertowalne to nie to, o co mi chodzi. Długi czas pracy na baterii też jest ważny - ok. 8 godzin, a także, żeby był lekki i cienki - jak to ultrabooki mają :) Chciałbym, żeby był oparty na platformie Intel ( i5 ?? lub M ?? - który lepszy i dlaczego?) Może być bez systemu operacyjnego - zainstaluję jakiegoś linuxa. Komputer ma głównie służyć do przeglądania sieci, jakiegoś edytora tekstu, obejrzenia filmu itd. Takie rzeczy jak podświetlanie klawiatury i wydzielony blok numeryczny nie są obowiązkowe, ale fajnie byłoby gdy były - zwłaszcza to pierwsze. Załóżmy, że cena nie ma znaczenia - podajcie proszę jakieś propozycję, a sam coś wybiorę. Trochę szukałem, ale mały wybór… :slight_smile: Przykuł mą uwagę ten Asus: http://www.sferis.pl/p/370906-laptop-asus-zenbook-ux305fa-fc030h-m-5y71-133fhd-8gb-ssd256gb-int-noodd-win81-czarny.html 

Ja osobiście mam słabość do Dell XPS 13". Jednak cena najnowszego modelu… Ale sam napisałeś, że cena nie ma znaczenia:)

Całkiem niezły model. Czekam na kolejne propozycje.

Starszy model był troszkę lepszy od obecnego.

ASUS UX303UB - pisałeś z jakimś posiadaczem już ?