Ultrabook do 3500

Witam wszystkich,
przymierzam się do zakupu nowego ultrabooka,
sprzęt używany będzie głównie do wystawiania aukcji, postprodukcji fotografii - photoshop, projektowania 3D w Sketchupie oraz projektowania 2D w Autocadzie. Sprzęt będzie mobilny, więc duży nacisk kładę na wagę, musi mieć także ciekawą stylistykę i przede wszystkich nadawać się do w.w zadań.

Z modeli które przypadły mi go gustu to:
Acer Swift 5, niestety tu tylko zintegrowana grafika, podświetlana klawiatura która nie jest mi potrzebna, poza tym bardzo mi elegancki.

Kruger&Matz Explore PRO 1510, przekonuje mnie grafika dedykowana,.nowoczesna i ciekawa stylistyka, wolałbym co prawda 14 calowy wyświetlacz , od 10 lat kupuje tylko 13-14 no ale te 2,5cm chyba nie zrobi mi większej różnicy, jednak co do naszej rodzimej marki nie mam na chwilę obecną zdania.

Chętnie wysłucham innych propozycji.

Jeśli chodzi o ultrabooka do 3500zł to polecałbym od siebie ten dość świeży model Asusa http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6889813416 z matrycą FHD. Jednak nie jestem przekonany czy ultrabook do zadań, o których piszesz to dobry wybór. Miałem swego czasu podobny sprzęt i np podczas kamer i obrotu viewportów w 3ds max’ie można było ewidentnie wyczuć po zwiększonych obrotach wentylatora że sprzęt zaczyna się męczyć. Rendering nawet prostszego przedmiotu z oświetleniem i kilkoma efektami światła oznaczał 100% użycie procka, gdzie temp rosła jednocześnie do ok 80st. Brak dedykowanej grafiki dawał się mocno we znaki. Na szczęście to był tylko sprzęt na potrzeby jednego projektu, gdy popsuł się mój główny komputer. Smukła obudowa utrudnia mocno wentylacje, co także nie przemawia za tego typu laptopem.
Osobiście na twoim miejscu kupiłbym typowego laptopa 14-15,6" koniecznie z ekranem FHD, idealnie gdyby był na 4 rdzeniowym cpu i obowiązkowo z dyskretną grafiką. Integra tutaj nie będzie najlepszym wyborem. Zwróć uwagę na jakość klawiatury jeśli będziesz wpisywał większą ilość tekstu.

Lenovo ThinkPad E470
Intel Core i5-7200U (2 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.1 GHz, 3MB cache)
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
NVIDIA GeForce 940MX
Szybki dysk 256 GB SSD SATA III

Pytanie po co Ci grafika dedykowana, jak chcesz ultrabooka to najlepiej wybrać coś z zenbooków mają bardzo dobrą matrycę IPS, wykonanie oraz baterię.

Bardzo dziękuje wszystkich za opinie,
ostatecznie zdecydowałem się na Lenovo 700 (i5/256SSD/1TB/GTX95/8GBDDR4). Z parametrów jestem bardzo zadowolony, mniej natomiast z jakości wykonania obudowy (bardzo plastikowa) i ze słabego podświetlenia matrycy. Dziś po kilku tygodniach użytkowania z pewnością bym się na niego nie zdecydował. Szkoda, że wcześniej nie miałem okazji go pomacać :stuck_out_tongue:

No cóż … przeboleje jeszcze parę miesięcy :smiley: