Ultrabook do około 4000 zł

Witam potrzebuje ultrabooki do pracy. Zależy mi na 16GB pamięci ram. Na ten cel mam ±4000 złotych. Przeglądając sklepy znalazłem dwa fajne sprzęty:

ASUS ZenBook 14 UM425IA R7 4700/16GB/512/W10za 4299 zł
lub
Huawei MateBook 14 R5-4600H/16GB/512/Win10 za 3999 zł.

Który z tych dwóch modeli będzie lepszy i dla czego?

Asus ładniejszy i szybszy , ale delikatniejszy, i to o wiele. Ta obudowa z “amelinium” nie umywa się do Huaweia. Trzeba bardzo szanować i delikatnie otwierać. Poza tym, oba są spoko, lekkie, przenośne, całkiem szybkie.

Huawei MateBook 14 posiada lepsze wykonanie, jeżeli chodzi o wydajność oba bardzo podobne. Typo matryca jest błyszcząca, lecz jeżeli chodzi o jakość posiada dobre pokrycie kolorów.
Jakieś konkretne użytkowanie? Jeżeli typowo biurowo/domowy to oba spokojnie wystarczą.

Bardziej potrzebuje do pracy programowanie webowe + SQL. Wiadomo jakiś film oglądnąć w gry nie gram. Nie wiem, który byłby lepszy oba są ładne. Asus ma dwa rdzenie więcej i lepsze taktowanie pamięci. Natomiast matebook ma świetny ekran. Nie wiem czy jest sens dopłacać te 300 zł do Asusa. Druga sprawa trochę martwi mnie ten zawias w Asus czy nie rozleci się po jakimś czasie.

Ja bym wybrał Huaweia. Miałem ostatnio Asusa z 4700U, tylko tańszy odrobinę model, pozbyłem się po 2 miesiącach, laptop prawie nowy, a wyraźnie ślady na przyciskach się porobiły i matryca się wyginała w chińską literę, jak otwierałem za róg ekranu.
To był VivoBook S15, matrycę miał akurat podłą, pokrycie RGB ok. 60%.

W takim razie biorę Huawei. Dziękuję za odpowiedzi.