Ultrabook nie startuje, brak wyboru dysku przy bootowaniu

Witam serdecznie!

Mam problem z moim ultrabokiem ASUS S56CM-XO232, został on kupiony wczoraj w x-kom w Rzeszowie.

Zakupiony bez systemu, po powrocie zainstalowałem na nim system windows 8, po ponownym uruchomieniu zaczął wyskakiwać napis ‘‘reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press key’’

W laptopie są dwa dyski (HDD 500Gb i SSD 24Gb) Dyski widoczne są w biosie, lecz nie można wybrać żadnego aby startował podczas bootowania (nie ma ich tam) jest jedynie stacja dysków do wyboru.

Wydaję mi się że wyciągniecie bateryjki od biosu coś pomogło, jednak nie chce go rozkręcać z powodu możliwości utraty gwarancji.

Mieszkam 100km od sklepu w którym został kupiony i w miarę możliwości chciałbym naprawić go sam, jechać do sklepu już w ostateczności :wink:

Dodane 11.07.2013 (Cz) 20:53

0tck.th.jpg

usrp.th.jpg

4lg8.th.jpg

swpi.th.jpg

Włóż płytę instalacyjną z Windows 8 i spróbuj z niej odpalić. Jeżeli znajdzie na którymś z dysków system, to może uda się go naprawić.

Hej,

Sprawdzałeś, czy w BIOS’ie jest aktywna opcja Secure Boot - jeśli tak, wyłącz ją i wykonaj kolejną próbę instalacji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mogę znaleźć opcji ‘‘Secure Boot’’, mogę dać zdjęcia biosu

Dodane 11.07.2013 (Cz) 21:52

Po włożeniu płytki z windowsem pojawiły się nowe rzeczy

BOOT:

Boot Option #1 [uEFI]

Boot Option #2 [P2] - tego nie było

CD/DVD ROM…

-Add New Boot Option - tego nie było

-Delete Boot Option

Dodane 11.07.2013 (Cz) 21:53

Spróbuję zainstalować system ponownie, jestem cały czas online :wink:

Hej,

Jasne, bardzo to pomoże. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystko już śmiga, wystarczyło jedynie przeinstalować system…

Dziękuję za pomoc!

Temat do zamknięcia :wink:

Hej,

Bardzo podobnie jest z innymi urządzeniami, na przykład podpinanymi poprzez port USB. Dopiero po ich podłączeniu stają się widoczne w BIOS’ie i jest możliwe wybranie ich, jako domyślnego napędu uruchamiającego system operacyjny.

Czy oprócz tego w jakiś sposób edytowałeś pole Add New Boot Option?

Pozdrawiam,

Dimatheus