Ultradźwięki z monitora?

Witam, mam taki sobie problem, że komputer włanczam od 15min do 1.5h bo chyba monitor nie chce zaskoczyć, mowie chyba bo tak mi się wydaję(testy)

jak już włącze kompa i wszystko działa to jeżeli obraz na monitorze jest jasny(otwieranie www, notatnik czy tez pisanie posta na tym forum) to słysze przestraszne dźwięki, bardzo wysokie, na tyle ze moja starsza mama już ich nie slyszy…jak myślicie o co tu chodzi? co by ewentualnie można bylo zrobić

Spróbuj posmienić u jakiegoś znajomego twój monitor i zobacz co się bezie działo.

Włączam.

A co do reszty, to możesz mieć wywalony jakiś kondensator z filtra, czy innego stabilizatora napięcia, lub przepalony opornik, czy diodę. Różne mogą być powody, ale większość z nich wynika z uszkodzonej elektroniki. Generalnie monitor albo zepsuty, albo kiepskiej marki. Tak jak powiedział 789, spróbuj wziąć na podmiankę od znajomego, albo jeszcze lepiej pójdź ze swoim do znajomego, podłącz i posłuchaj.

Co do słyszalności pisku, ja tak mam, że mnie jarzeniówki wpieniają, bo je słyszę i to BARDZO wyraźnie, a niewielu ludzi wie o czym mówię, więc nie przejmuj się tym, że Twoja starsza mama tego nie słyszy. Może mieć błonę bębenkową grubszą, i już nie wychwyci takich wysokich dźwięków (nie mówiąc o uszkodzeniu receptorów słuchu).

Witam , sprawa prosta , piszczy przetwornica wysokiego napięcia . I tak jak napisałeś im jaśniejszy obraz tym większy pisk . Zanieś do jakiegoś warsztatu elektronicznego i wyjaśnij jakie są objawy , można też próbować zalać lakieram elektroizolacyjnym . Pozdrawiam

ps

z wiekiem , zdecydowanej większości , ludziom obniża się pasmo częstotliwości które słyszą