UltraISO,Alcohol 120% - robienie obrazu płyty!

Witam!

Mam pewien problem. Ostatnio próbowałem robić obraz pewnej gry , która na płycie zajmuje 700 MB i moje pytanie jest takie dlaczego robienie obrazu trwa aż 12 godzin. Bo kiedyś jak robiłem to płyty 4gb schodziły mi po 15 min teraz nie wiem co się dzieje. Jakieś rady? Używałem ultraISO i alcohol 120% i na obydwu programach robiło tak samo.

Masz zainstalowane najnowsze sterowniki do płyty głównej? , jeżeli nie to zainstaluj, a potem to http://cdrlab.pl/file_detale_1488.html i zobacz czy coś się zmieni…

Dyski na ATA czy na SATA ? Jeśli na ATA zobaczyć czy tryb PIO jest włączony, jeśli na SATA to sterowniki jw.

Ja ostatnio tez obraz robiłem ale deamon tools i obraz w formacie iso z płyty DVD 3,25Gb robiło ok. 4 minut. Co ciekawe gdy kopiowałem z płytki DVD dane na dysk to trwało to drugie tyle co tworzenie obrazu - bardzo mnie to zdziwiło.

Dlaczego używasz innych programów niż deamon tools? Czyżby te inne programy też pozwalały na tworzenie wirtualnych napędów i montowały obrazy? Z tego co wiem to demon tools (chyba) nie ma opcji aby stworzyć obraz z danych zapisanych na dysku tylko z nośnika CD/DVD tworzy, jeśli się mylę to mnie poprawcie.

deamon tools nie ma opcji tworzenia obrazu płyty z plików znajdujących się na HDD, Alcohol 120% taką opcję ma, nazywa się Xtra i i działa bez zarzutu, bardzo często z niej korzystam:)