UltraVNC szyfrowane połączenie

Witam, chciałbym połączyć się z programem za pomocą pluginu do UltraVNC który nazywa się SecureVNCPlugin.dsm

Na serwerze do którego chcę się podłączyć ustawiam w wspomnianym pluginie hasło i generuję klucze autoryzacyjne klienta czyli odpowiednio: 20111010_Viewer_ClientAuth.pkey oraz 20111010_Serwer_ClientAuth.pkey , ustawiam także główne hasło w programie UltraVNC i co dalej?

Chcę się zalogować do docelowego serwera poprzez UltraVNC Viewer, wprowadzam poprawne IP lecz program chce do weryfikacji hasło główne ustawione w programie serwerze zamiast tych kluczy wygenerowanych.

Podsumowując moje pytanie, co muszę zrobić aby bezpiecznie poprzez połączenie szyfrowane zalogować się na serwer przy pomocy tych dwóch wygenerowanych kluczy?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

jeśli znasz angielski

http://forum.ultravnc.info/viewtopic.php?t=27011

tłumaczenie:

SecureVNC Plugin generuje automatycznie sam klucz dla kazdej sesji, nie musisz generować kluczy, jakkolwiek mozesz skonfigurowac serwer do uzywania ciągle tych samych kluczy.

Konfiguracja powinna być bardzo prosta z uzyciem hasła

  1. Na serwerze min ver 1095 wstaw plik SecureVNCPlugin.dsm ver 2300 do tego samego folderu co winvnc.exe

  2. w Admin properties ustaw enable dla "SecureVNCPlugin, i wpisz swoje hasło

  3. w Viewer’ze takze ustaw enable dla SecureVNCPlugin

  4. Połącz się z serwerem, jesli poprosi o hasło, wpisz hasło, i powinienes sie połączyc.

i potem

to znaczy chyba musi byc 8 znaków hasło

Więc zrobiłem tak, w ustawieniach administratora na serwerze włączyłem plugin i wpisałem swoje hasło.

Następnie w Viewierze wpisałem IP serwera, i zahaczyłem opcję ‘use DSMPlugin’ po czym poprosiło o hasło więc wpisałem te z ustawień plugin SecureVNC które ustawiałem na serwerze. Po wpisaniu tego hasła wyświetla komunikat 'Insufficient memory to allocate network buffer’

“Insufficient memory to allocate network buffer” oznacza “niewystarczająca ilość pamięci dla bufora sieci”

wg forum

http://forum.ultravnc.info/viewtopic.php?t=26872#p82213

tłumaczenie: Błąd “niewystarczająca ilość pamięci dla bufora sieci” lub “niewłaściwe hasło” wyświetla się gdy Viewer nie posiada właściwego klucza dla serwera. Ponadto, po takich błędach serwer rozłącza od repeatera i nie chce połączyć się ponownie.

Czyli usuń wszystkie wcześniej utworzone klucze z folderów UltraVNC z obydwu komputerów, i spróbuj ponownie.

Jeśli nie pomoze, spróbuj odinstalować UltraVnc, potem usun foldery UltraVNC znajdujące się w DocumentsAndSettings - winxp lub odpowiednim dla win7, win vista. Zainstaluj ponownie i skonfiguruj tak samo wg hasła.

I tu tkwił problem :slight_smile: klucze miałem na serwerze tylko, a nie na komputerze lokalnym - teraz działa.

Mam jeszcze pytanie zawczasu, co jak chcę się Viewerem łączyć z dwoma różnymi serwerami, muszę klucze podmieniać co chwilę czy mogę wrzucić wszystkie do katalou UltraVNC na komputerze lokalnym (i odpowiednia para kluczy na serwerach do których chcę się łączyć?)

W każdym razie dziękuję za rozwiązanie problemu.

Najbezpieczniej byłoby zostawić programowi kontrolę nad tym.

Jeśli jednak jest to dla ciebie niewygodne spróbuj tak zrobić, a w razie kłopotów - wróć.

Insufficient memory to allocate network buffer - SOLVED

delete all keys in UltraVNC folders from both computers, and set up again by guide below

http://forum.ultravnc.info/viewtopic.php?t=27011#p81963

Witam ponownie, wszystko ładnie działało jakiś czas ale przestało.

Przy próbie połączenia wyskakuje okienko:

2012011212h5656.png

Generowałem kilkukrotnie nowe klucze i nie pomogło. Do komputera docelowego łączę się poprzez zewnętrzne IP z portem 5901 ( 5900 zarezerwowany dla innego komputera), na routerze przekierowałem port na ten komputer z wewnętrznym IP.

Hasła sprawdzone (swoją drogą nie wiem do czego służą hasło główne programu UltraVNC oraz te w pluginie, czy muszą być takie same, jakie są zależności między nimi).

Ma ktoś jakiś pomysł?

Dodane mniej niż minutę temu

Nieaktualne, poradziłem sobie.

Dziwne bo do końca nie wiem co było powodem.

Usługi były uruchomione prawidłowo… no nic.