Ulubione a Opera.(problem)

Przed chwila przesiadłem się z firefoa na Opere,poniewaz zaczał sie coraz bardziej chrzanic,wyłaczyli mi dzisiaj na chwile prad i po ponowym wlaczeniu Firefoxa znikneła zakładka ulubiona wiec mi adresy teoretycznie przepadły.Naszczescie mam MozBuckUp do robienia kopi zapasowych zakładek Mozilli ( w tym Firefoxa).Po uzyciu kopi niestety adresy nie powrciły,wiec dałem sobie z Firefoxem spokój i zainstalowałem Operę 9.Ale mam mały problem,ja zaimprotowac w niej Adresy z Firefoxa,ale chodzi mi o uzycie kopi swiezej,tej co dzisiaj mi została z rana?

Czy musze niestety ręcznie wpisywac adresy? :?

I druga najważniejsza sprawa,da sie w jakis sposób Opere przyspieszyc?

Na gołe oko widac iz jest wolniejsza niz Firefox z którego korzystałem prawie dwa lata.

Aby zaimportować zakładki klikasz plik–>import i export i wybierasz z kąd.

Co do przyspieszenia opery to nigdzie się z tym nie spodkałem (chyba że przez proxy,jest odrobinę szybciej).Ale dlaczego jest wolniejsza ??

Może dlatego że mniej zasobów zżera,choć u mnie różnica w prędkości jest prawie nie zauważalna.

74d2dbdb7a54c16e.jpg

Chodziło mi raczej o przyspieszenie “naturalne” nie jakies “poradnikowe” z internetu.Może coś gdzies trzeba w niej porawic aby ciut przyspieszyła.No chyba ze to tylko złudzenie poprzez fakt korzystania z Firefoxa któy naprawde dosc szybko wymiatał…

Możesz jeszcze ustawić w narzędzia–>preferencje zkładka zawansowane–>przeglądanie,zamiast wyświetlaj po 1 sek zmień na wyświetlaj na bieżąco.Najnowsza wersja Opera 9.02 build 8584 RC1 to dopiero wymiata.Poprzednio miałem 9.01 i troche mułowata była.

Ok,dzieki.Jeszcze jedno pytanie,bo Opera ma problem z zapamietywaniem hasłem,mozna to naprawic?

Np. na forum dobreprogramy zapamietuje,ale np. na Gmaila i Ogame musze za kazdym razem wpisywac Login i Hasło bo nie opera nie zapamietała :? ( mimo zaznaczonej opcji zapamietuj hasło)

obok przycisku “odśwież/zatrzymaj”, jest przycisk “hasło”.

gdy wchodzisz po raz drugi na stronę, gdzie dałeś by zapamiętane zostało hasło, kliknij na owy przycisk. automatycznie Cię zaloguje.

tej bardzo wygodnej funkcji brakuje w innych przeglądarkach - choć może istneiją rozszerzenia.

jest już Opera 9.02 RC2 Windows build 8585:

http://winforum.pl/showthread.php?t=10244&page=2

(ostatni post).

a tak przy okazji : co owa zmiana daje i co to w ogole zmienia?

wg mnie opera jest najszybsza przegladarka ze wszystkich :stuck_out_tongue: