Umierająca karta graficzna? Problem z wyświetlaniem

Witam, posiadam rocznego laptopa asus x53 sm, chcę uprzedzić że nie wyślę go do serwisu gdyż postawiłem dom na głowie a paragonu jak nie było tak niema.

Może zacznę od samego początku jak to z nim było. “Pewnego” dnia, laptop co parę sekund zaczął przeskakiwać z ładowania akumulatorowego na baterię, i tak parę razy,

nie czekając aż stanie się coś gorszego zauważyłem że dzieje się coś ze stykiem gdzie podłącza się kabel do laptopa, w potrzebie zrobienia kopi zapasowych danych mimo przeszkód w przeskakującym zasilaniu wszedłem aby zrobić kopie na innej partycji, w pewnym momencie padł na tyle że musiałem trzymać palcem wtyczkę od ładowania przy laptopie, następnie zgasł monitor i się nie włączał choć słyszałem że laptop pracuje.

Oddałem go do miejscowego serwisu polecanego przez kolegę a skończyło się na tym, że wymieniona została tylko winna wtyczka, w między czasie sformatował mi wszystkie partycje, restartował biosa i okazało się że coś się dzieje z grafiką, przeleżał tam 3 tygodnie, efektów brak, także pracownik którym nie mógł sobie z tym poradzić oddzwonił że mogę odebrać laptopa jednak nie wie co jest grane ale coś dalej nie działa, po czym zostałem skasowany na 150pln.

Tak więc pojawia się teraz moje pytanie do was związku z następującym problemem, czy może ktoś się spotkał z czymś podobnym, czy wie jak to naprawić, czy wie gdzie naprawić w okolicach trójmiasta (jestem z Rumii), no dokładkę by zobrazować w czym tkwi problem zrobiłem zdjęcia cyfrówki z XIX i choć jakoś nie powala doskonale widać nawiązujący problem. Laptop ten kosztował mnie dobre pare tysięcy jednak dążyłbym do jego naprawy.

Zdjęcia o których napominałem wyżej.

http://imgur.com/a/IiLMR#0

A dlaczego zamiast oddawać gdzieś tam na naprawę, nie zawieziesz go do dobrego serwisu Asusa. Pewnie w sieci będzie wzmianka, który serwis Asusa i gdzie zasługuje na uwagę.

Odpowiednia uwaga, jednak szukałem i wszędzie same “super oferty” więc zadecydowałem spytać się na sprawdzonym forum i może tam ktoś poleci coś naprawdę godnego, pozdrawiam. !