Umieszczanie linków - karalne?

dobry

mam pytanie: czy jak umieszsczam jakis linkow do filmu, mp3, gry - czy czegokolwiek innego co jest chronione prawami autorskimi to łamie prawo?? i jakie moge miec z tego konsekwencje?? I co daje umieszczanie linków w tagach ’

' ??

mef wszystkie odpowiedzi masz w regulaminie

podawanie linków do plików, stron, serwisów etc. zawierających treści łamiące polskie prawo, regulamin dp etc. są karane na forum - od ostrzeżenia po bana.

znaczniki stosuję się do “wyróżnienia treści” - zasady używania również znajdziesz w regulminie

dzieki Monczkin za odpowiedz i zainteresowanie ale w zasadzie to nie o to mi chodziło - nie chodzi mi o ostrzeżenie czy bana bo to wiem - ale jak to wygląda w swietle prawa polskiego ? przykładowo umieszcze link do filmu z jakiegoś serwisu wrezowego czy czegos innego i zainteresują sie tym, Nie moderatorzy ani admini forum tylko organy scigania do walki z piractwem komputerowym, napiszą prosbe do admina o udostępnienie mojego IP - i co wtedy ze mną ?? - o to mi chodziło…

wiem ze robie troche z igly widły ale zapytac zawsze mozna…

pozdrawiam

otrzymają niezbędne informację

no to wiem… dzieki. A nie orientujesz sie moze co grozi jeżeli forum jest Undergroundowe i na nim znajdują sie TYLKO i wyłącznie linki do nielegalnej muzy, filmów, gier, bo duzo jest takich for…

pozdrawiam

Najprostrze rozwiązanie nie podawaj linków do nielegalnej muzy,gier itp. :slight_smile: i bedziesz miał spokój :slight_smile:

W pojęciu “legalności” - nie ma taryfy ulgowej dla for “undergroundowych”… :twisted:

Słowem - w underground można się bawić, ale nie w znaczeniu kradzieży czegoś, za co normalnie się płaci!! :evil:

Bo za to można słono zapłacić jw. !!

Notabene - fajne usprawiedliwienie na warez… underground! :roll:

dzieki za odpowiedzi, macie racje wszyscy :smiley: ale chciałem zauwazyc również ze sprawa nie jest taka prosta bo np.: była taka sytuacja że jeden ziom podał link do strony kumpla natomiast ten kumpel miał odnośnik na swojej stronie do MP3 która była nielegalna - i co ?? i obywadwaj za to bekli przecież to jest zupenie chore, jak miałbym sprawdzać co jest w załącznikach strony do której podałem link to bym sie zajechał. Noi trzeba miec tez troche szczęscia :smiley:

pozdrawiam

jakie tylko - kradzież jest kradzieżą, złamanie prawa jest złamaniem prawa, a ściąganie nielegala jest przestępstwem. I nie ma wytłumaczenia “tylko”, ja nie wiedziałem, a tam - jedna mp3…

i wiele z nich znika po jakimś czasie, a administratorzy takowych mają zakładane sprawy z kodeksu karnego

no tak, ale powiedzmy że na forum jest regulamin, a w regulaminie takie coś:

Wszystkie linki podane na tym Forum sluza jedynie do edukacji. 

Po sciagnieciu danego pliku i zapoznaniu sie z zawartoscia user powinien wykasowac dany plik w przeciagu 24 godzin. Jesli chodzi o muzyke, film to po sciagnięciu userrzy powinni zakupic orginalną płytę z filmem, muzyką, lub licencje dla danego programu lub gry. 

Z zwiazku z czym Admini, Modowie, i inni userzy zamieszczajacy link nie ponosza odpowiedzialnosci za tresc i za konsekwencje prawne i sprzetowe...

co w takim przypadku ??

pozdrawiam

Śmiech na sali :hahaha:

A tu jeszcze większy 8) 8)

no dobrze że jest Ci smiesznie, mi też jest, ale są osoby które sie nie znają, rejestrują sie na jakimś forum, czytają regulamin, podają nielegalne linki i myślą że jest wszystko git - bo przecież regulamin regulaminem…

Tyle że prokurator będzie miał taki regulamin głęboko w :dupa:.

Żyjemy w państwie w którym obowiązują określone regulacje prawne i wszyscy muszą się do nich pdporządkować.

Czy jak założysz np internat dla dziewcząt i stworzysz jego regulamin w którym zawrzesz klauzulę że na jego terenie sa dopuszczane gwałty na nieletnich, prokuratura Cię nie będzie ścigać bo Twój regulamin to dopuszcza :? :? :?

Nieznajomość prawa nikogo nie zwalnia od jego przestrzegania !!

Dzieki za udział w temacie i zainteresowanie :smiley:

fiesta

WIELKIE

1.jpg

dla Ciebie

pozdrawiam

Złączono Posta : 30.11.2005 (Sro) 18:17

a jeszcze jedno mi sie nasuneło pytanie: Czy jak to jest to link do serwera np.: Megaupload czy rapidshare - i jest on juz nieaktywny (ale kiedys był pod tym linkiem film) to też mogą być konsekwencje ??

może - jest to poszlaka, która może stać się dowodem - w końcu są logi z serwera. Jeżeli regulamin zabrania umieszczania treści/plików łamiących prawo, a nimo to zostały usunięte (przez admina) zachowują się ślady elektroniczne.

Każdorazowe skorzystanie z neta pozostawia po sobie ślad. W razie sprawy karnej takie ślady są sprawdzane. Prawo polskie nakłada obowiązek na adminów udostępnienie bazy danych

A można podawać linki do emule?? :wink:

nie można …