Umowa na tel kom. : Kiedy wysłać pismo o rezygnację?

Niedługo na jednym z telefonów kończy mi sie umowa.

Jeśli umowę mam do 17 maja a cykl rozliczeniowy od 1 każdego miesiąca to kiedy muszę wysłać pismo o rezygnację z końcem umowy tak aby nie władować się w jakąś karę i przedterminowe rozwiązanie?

a) Na 30 dni przed 1 maja? Czyli do 31 marca powinno być już w rękach operatora?

b) Na 30 dni przed ostatnim dniem ostatniego cyklu rozliczeniowego? Czyli do 31 kwietnia?

c) Do 17 kwietnia (ponieważ umowa jest do 17 maja a obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia)?

d) Czy jeszcze jakoś inaczej :slight_smile:

Oosobiście to już bym wysłał pismo…“proszę z dniem takim a takim o rozwiązanie umowy z Państwa firmą itd.”…i problem masz z głowy,bez żadnych szarad związanych z datami,i masz pewność iż umowa zostanie rozwiązana bez konsekwencji i terminowo.

No tak, ale najpóźniej w takim przypadku to kiedy należy puścić takie pismo?

O dzięki :slight_smile:

Czyli wynika z tego, że pismo musi zostać zarejestrowane u operatora najpózniej w ostatnim dniu poprzedniego okresu rozliczeniowego jeśli dobrze rozumiem (czyli maks do 30 kwietnia).

I pierwszego maja poleci te 30 dni co zaskutkuje rozwiązaniem z dniem 31 maja :slight_smile:

Przestań kombinować,tylko wysyłaj jak najszybciej i po problemie… :slight_smile:

W umowie na pewno jest podany okres wypowiedzenia. Jeśli nie (w co jednak mocno wątpię), wystarczy jeden krótki telefon lub mail do operatora, by się dowiedzieć.

Nie tak dawno rozwiązywałem umowę i zgodnie z umową miałem na to 30 dni przed zakończeniem umowy. Umowę można rozwiązać w salonie operatora.