Umowa OFE bez NIP-u (czy ważna?)

Witam

Mam takie małe pytanie.

Dzisiaj był u mnie jakiś przedstawiciel OFE i nakłaniał mnie do zapisania się do nich.

Pogadał, pogadał no i podpisałem :confused:

Tyle że nie pamiętałem swojego NIP-u

I tu pytanie.

Czy taka umowa będzie ważna (PESEL, podpis itp. jest, tylko NIP-u brakuje)

Ten przedstawiciel powiedział mi żebym mu dosłał NIP a jak tego nie zrobię to po prostu uzna że nie chcę sie zapisywać i umowę zniszczy (bo i tak bez NIP-u jest nieważna)

Czy to prawda ??

Z góry dzięki za odp

  1. Głupio robisz, podpisując niekompletny dokument. Wpisuj wszystkie dane osobiście albo niech ktoś to robi w twojej obecności - swoim podpisem poświadczasz prawdziwość danych i w razie pomyłki to ty będziesz miał problemy.

  2. NIP, PESEL itp. to wymagane dane, czyli muszą być. Bez któregoś z nich umowa jest raczej nieważna.

Ale dla pewności skontaktuj się z funduszem, z którym podpisałeś umowę i zapytaj ich o to. Tylko z funduszem, nie z tym przedstawicielem.

Tez bez NIP-u podpisałem ale dosłałem później ( rok ).Kiedy wyszłem z woja :slight_smile:

Nie rozumiem :?

Co dostałeś ?? NIP ??

Ja NIP już mam wyrobiony ale nie miałem go przy sobie więc nie mogłem go wpisać.

No niestety infolinia jest czynna do 18 więc muszę poczekać do jutra.

Trochę głupio bo teraz chciałbym zapisać się do innego OFE ale nie wiem czy czasem w tym już nie jestem.

No ale sam jestem sobie winien :oops: ](*,)

Ja tez miąłem ale podpisywałem w wojsku umowę z ING i jakoś nie podałem .A później to wysłałem po wyjściu .Dla nich ważniejszy jest PESEL to oczywiście . A ostatni założyłem sobie trzeci filar i ubezpieczenie na życie ,i babka zapytała sie czy mam nipa przy sobie (z gadki wynikało ze nie jest wymagany) ale dałem

Najprościej zapisac się do OFE przez internet, wtedy sam decydujesz ile masz czasu na wypełnienie formularza, możesz sobie spokojnie poszukać wszystkich dokumentów, wysłać maila lub zadzwonić w razie wątpliwości itp.

http://ofedoradca.com/formularz.html