Umowa zlecenie a nazwa "firmy" i reklama

Czy prowadząc usługi na zasadzie “umowa-zlecenie” muszę w nazwie dzialalności uzywać tylko mojego imienia i nazwiska, np.:

 

Jan Kowalski - Usługi Transportowe

 

czy mozna w przypadku umowy zlecenie wymysleć własną nazwę dla działaności, coś jak nazwa firmy, np:

 

Cztery Kółka - Usługi Transportowe

 

lub też sama nazwa, bez podania typu usług.

Z Twojego wpisu wnioskuję, że nie prowadzisz działalności gospodarczej.

 

Podpisując ze zleceniodawcą umowę-zlecenie, używasz tylko swojego imienia i nazwiska (umieszczane są tam również min. Twoje dane adresowe). Posługiwanie się nazwą firmy zarezerwowane jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wtedy wystawiają one fakturę za usługi.

A czy jako osobą prowadząca w ten sposób “działalność” mogę założyć stronę internetową dla tej dzialalności?

Stronę internetową może sobie założyć każdy  i to praktycznie o dowolnej tematyce i nikt mu  tego nie zabroni, jeżeli nie zawiera treści sprzecznych z prawem. Więc nie za bardzo widzę sens twojego pytania.

Chodzi mi o to czy jako osoba oferująca pracę na zasadzie umowy zlecenie mogę tą działalność reklamować. W polskim “prawie” jest wiele różnych haczyków, więc pytam, bo może jest w tym ktoś obeznany.

Skoro możesz w sieci zamieszczać informacje o swoich usługach w dziale np. “szukam pracy” na portalach ogłoszeniowych to tak samo możesz swoje usługi reklamować w inny sposób jak np. za pomocą strony internetowej, która w będzie bardziej rozbudowanym ogłoszeniem.

Tak samo możesz rozdawać ulotki dotyczące Twoich usług - skoro przeprowadzasz te usługi zgodnie z prawem płacisz wszelkie podatki to masz prawo się reklamować w każdy dostępny dla Ciebie sposób bo w Twoim interesie jest dotarcie do jak największej grupy zleceniodawców.

Tak, ale mam obawy co do jednej rzeczy. Umowa zlecenie będzie w tym przypadku skierowana na działalność dorywczą. A chcę uniknąć sytuacji, gdy Ci ze skarbówki uroją sobie główkach, że jestem nie wiadomo jakim przedsiębiorcą i powinienem zarejestrować działalność gospodarczą, bo niby “wykonuję usługę zarobkową regularnie”. W moim przypadku rejestracja działalności nie miałaby sensu. Z drugiej strony obawiam się właśnie, że fakt reklamy może ściągnąć tego typu kłopoty.