Umowy zawierane na odległość a zwrot kosztów wysyłki w jedną stronę


(steemm) #1

Postanowiłem odstąpić od umowy kupna zawartej poprzaz akcję typu kup teraz na allegro. przedmiot odesłałem na swój koszt, wszystko ok jednak dostałem jedynie pieniądze za towar bez kosztów wysyłki. Podobno po 15 czerwca tego roku nastąpiła zmiana przepisów i Sprzedawca ma zwrócić również koszty wysyłki. Prawda to?


(scripter1) #2

Nie wiem co dokładnie mówią w tej sprawie przepisy ale tak na mój rozum nie wydaje mi się aby miało to dotyczyć sytuacji gdy zwracasz towar bo się po prostu rozmyśliłeś a raczej zwrotów reklamacyjnych z powodu usterki lub niezgodności przedmiotu z opisem.

Bo czemu sprzedawca ma ci zwracać koszty wysyłki i samemu je ponosić skoro zwracasz towar ot tak sobie bo się rozmyśliłeś.

Gdybyś kupował osobiście w sklepie to żądałbyś zwrotu kosztów dojazdu?


(lordjahu) #3

Poczytaj tu:

http://cafe.allegro.pl/faq.php?faq=zwroty

i tu :

http://pomoc.allegro.pl/artykul/26591/kto-pokrywa-koszty-wysylki-w-przypadku-odstapienia-od-umowy


(scripter1) #4

W tych poradnikach jest tylko mowa o kosztach wysyłki zwrotnej (sprzedający ma obowiązek zwrócić je tylko jak towar jest odsyłany na reklamację i tylko jak zostanie ona uznana) a nie ma tam mowy o kosztach wysyłki do klienta ale myślę że jest tak jak napisałem wyżej (sprzedawca ma obowiązek zwrócić również koszty wysyłki do klienta tylko jak jest to reklamacja i została uznana).


(Kpc21) #5

Rzeczywiście teraz jest obowiązek zwrotu kosztów wysyłki.

 

Nowa ustawa: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000827

 

 


(steemm) #6

Sklep po kontakcie z allegro odda mi pieniądze za przesyłkę