Undervolting laptopa, throttlestop i msi afterburner, robie to dobrze?

Hej! Po burzliwej dyskusji i przemyśleniu sprawy, kupiłem chłodzenie, wentylator stojący, dawno nie wydałem pieniędzy tak dobrze.

Postanowiłem się w sobie zebrać i zrobić undervolting tak cpu jak i gpu, i tu mam pare pytań (opierałem się na poradniku z tejże strony).

  1. Czy w ogóle to zrobiłem, w msi afterburner, opcje, mamy ustawienia takie jak:
    Odblokuj kontrolowanie napięcia
    Odblokuj monitorowanie napięcia
    Wymuś stałe napięcie
    No i w poradniku nie ma o tych opcjach ani słowa, wszystkie są więc wyłączone, rozumiem że wystarczy ctrl + f, jak poniżej:
    Krzywa Msi Afterburner, screen. Imgur

  2. Obniżam krzywą delikatnie przy wyjściu i nieco wyostrzam na środku… i wygląda ona jakbym raczej zmniejszył szybkość taktowania ani jeżeli dostarczany gpu prąd, mam ją wygładzić? Może lepiej ustawić skok 1700mhz na środku gdzie znajduje się 1000mv?

  3. Opcje w FIVR, screen. Imgur
    W oknie głównym kliknąłem oczywiście turn on, tak to ma wyglądać? -50.8… czyli jeżeli mój procesor można ustawić na -128 to po prostu mam użyć tego suwaka?

  4. Core, cache, a co z igpu? Warto obniżyć napięcie?
    I ostatnie…

  5. Placebo? Screen fallout 4 z ost. Imgur
    Już jakbym widział poprawe, fallout 4 okropnie grzał tak i tego lapka jak i komputer stacjonarny, i wcześniej, już w zimą po 20 minutach temperatura dochodziła do 95 cpu i 89 gpu, pograłem 30 minut i mam 85… niemalże stałe, nie wiem czy to placebo i zaraz ktoś nie powie że tak naprawdę żadnego undervoltingu jeszcze nie zrobiłem ale, hej, jestem pełen optymizmu tym bardziej że mój undervolting był, delikatny a jest dziś potwornie gorąco.
    Tylko czym jest (pojawiające się tylko co jakiś czas) LIM1 Voltage, oznacza że karta dobiła do ustawionego wcześniej limitu v?

Wybaczcie długi post ale nie wiem jak tu zrobić/spoiler i ukryć obrazki. Nieważne, okazało się że mam limit i wrzucić moge tylko jeden obrazek, więc wszystko wrzuciłem na imgura.

Dzięki!