Unexpected_store_exception

(rzap) #1

Wczoraj i dzisiaj pojawił mi się ten błąd podczas korzystania z przeglądarki. Zaraz po tym pojawiają się kolejni takie błędy jak na zdjęciach. Później mogę wyłączyć laptopa i gdy włączam go ponownie, wszystko jest ok. Dlaczego tak się dzieje?
Sprawdzałam dysk w HD Tune (tak jak kiedyś gdy miałam podobny problem, ale bez niebieskiego ekranu - Dziwny błąd znikąd, boot failed) i niby jest ok.

ostatnie zdjęcie dołączę w nowym poście, bo mam limit 3 zdjęć

(rzap) #2

(Veers) #3

Napisz coś więcej o sprzęcie. Czy ten dysk to nie jest przypadkiem SSHD ?

(rzap) #4

Dysk: ST1000LM014-SSHD-8GB
Co jeszcze podać?

(SlawekB44) #5

To wygląda na problem z dyskiem. Podaj choć model laptopa. W Boot Menu widoczne są jedynie opcje sieciowe. Czy dysk jest widoczny w Bios?
Czy masz jakiś bootowalny nośnik - Win10, WinPe, Kaspersky Rescue CD itp, lub dostęp do sprawnego komputera?

(rzap) #6

Miałam tak dwa razy, dzisiaj i wczoraj, ale po tym błędzie da się wyłączyć i normalnie włączyć komputer. Właśnie skanuję dysk HD Tune.
Mój laptop to Lenovo ideapad Z710.
Kilka miesięcy temu miałam też chwilowy problem z dyskiem (Dziwny błąd znikąd, boot failed).

Nie mam żadnego takiego nośnika i w tym momencie mój laptop jest sprawny. Tylko nie wiem, skąd te błędy, i boję się, że skoro wystąpiły dwa dni z rzędu, to coś jest na rzeczy. W końcu ten sprzęt ma niecałe 4 lata…

(SlawekB44) #7

Pokaż SMART HDD z Crystal Disk Info(portable)

(rzap) #8

(maker3) #9

Ciężko coś diagnozować jak usterka występuje na chwilę.
Jak padnie na jakiś dłuższy czas, albo w krótszych odstępach, to będzie można określić czy dysk czy płyta główna.

(SlawekB44) #10

Dysk nie wykazuje problemów. Zastanawiać musi ilość odcięć zasilania (32), może to jakiś niekontakt na łączówce?
Service Manual angielski.

Może wyjęcie i ponowne włożenie dysku?
Więcej mógłby pokazać skan powierzchni z bootowalnego nośnika np WinPE uruchomić Victoria r.47
Jak wyglądają temperatury - HWInfo, Aida.
Może warto przedmuchać kratki i elementy chłodzące?

(rzap) #11

Gdzie jest informacja o tej liczbie odcięć zasilania? Bo nie widzę

A co do tego czyszczenia to nie zrobię tego sama, więc chyba udam się niedługo do jakiegoś serwisu.

(SlawekB44) #12

atrybut C0

(rzap) #13

Ok, nie wiedziałam, że to się odczytuje w ten sposób :wink:
Pomyślę o tym czyszczeniu i w razie jakby dalej zdarzały się jakieś błędy, to znowu tu napiszę.

Dziękuję wszystkim za pomoc.