Unexpected_store_exception

Wczoraj i dzisiaj pojawił mi się ten błąd podczas korzystania z przeglądarki. Zaraz po tym pojawiają się kolejni takie błędy jak na zdjęciach. Później mogę wyłączyć laptopa i gdy włączam go ponownie, wszystko jest ok. Dlaczego tak się dzieje?
Sprawdzałam dysk w HD Tune (tak jak kiedyś gdy miałam podobny problem, ale bez niebieskiego ekranu - Dziwny błąd znikąd, boot failed) i niby jest ok.

ostatnie zdjęcie dołączę w nowym poście, bo mam limit 3 zdjęć

Napisz coś więcej o sprzęcie. Czy ten dysk to nie jest przypadkiem SSHD ?

Dysk: ST1000LM014-SSHD-8GB
Co jeszcze podać?

To wygląda na problem z dyskiem. Podaj choć model laptopa. W Boot Menu widoczne są jedynie opcje sieciowe. Czy dysk jest widoczny w Bios?
Czy masz jakiś bootowalny nośnik - Win10, WinPe, Kaspersky Rescue CD itp, lub dostęp do sprawnego komputera?

Miałam tak dwa razy, dzisiaj i wczoraj, ale po tym błędzie da się wyłączyć i normalnie włączyć komputer. Właśnie skanuję dysk HD Tune.
Mój laptop to Lenovo ideapad Z710.
Kilka miesięcy temu miałam też chwilowy problem z dyskiem (Dziwny błąd znikąd, boot failed).

Nie mam żadnego takiego nośnika i w tym momencie mój laptop jest sprawny. Tylko nie wiem, skąd te błędy, i boję się, że skoro wystąpiły dwa dni z rzędu, to coś jest na rzeczy. W końcu ten sprzęt ma niecałe 4 lata…

Pokaż SMART HDD z Crystal Disk Info(portable)

Ciężko coś diagnozować jak usterka występuje na chwilę.
Jak padnie na jakiś dłuższy czas, albo w krótszych odstępach, to będzie można określić czy dysk czy płyta główna.

Dysk nie wykazuje problemów. Zastanawiać musi ilość odcięć zasilania (32), może to jakiś niekontakt na łączówce?
Service Manual angielski.


Może wyjęcie i ponowne włożenie dysku?
Więcej mógłby pokazać skan powierzchni z bootowalnego nośnika np WinPE uruchomić Victoria r.47
Jak wyglądają temperatury - HWInfo, Aida.
Może warto przedmuchać kratki i elementy chłodzące?

Gdzie jest informacja o tej liczbie odcięć zasilania? Bo nie widzę

A co do tego czyszczenia to nie zrobię tego sama, więc chyba udam się niedługo do jakiegoś serwisu.

atrybut C0

Ok, nie wiedziałam, że to się odczytuje w ten sposób :wink:
Pomyślę o tym czyszczeniu i w razie jakby dalej zdarzały się jakieś błędy, to znowu tu napiszę.

Dziękuję wszystkim za pomoc.