Uniemożliwienie instalowania programów dla konta z ogranicz

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość jeśli wątek jest w niewłaściwym miejscu lub temat jest niewłaściwy. Chciałbym uniemożliwić dla użytkownika konta z ograniczeniem instalowania nowych programów. W jaki sposób to zrobić? Chciałbym też odinstalować Winampa ale nie ma go w Dodaj lub Usuń programy. Jest zainstalowany na koncie z ograniczeniem do którego nie mam wstępu bo jest uznane za prywatne. Jak też uniemożliwić zmiene konta z ogranieczeniami na administratora ale tak żeby nie dało się tego zrabić żadnym sposobem? Użytkownik tego konta próbował już różnymi sposobami zmienic status na administratora i może mu się w końcu udać a tego bym nie chciał. Będę wdzięczny za pomoc.

Proponuję zapoznać się z prezentacją zamieszczoną na łamach vortalu. Być może nie znajdziesz tam wszystkich odpowiedzi na swoje pytanie, ale może ona naprowadzi Cię na właściwy trop.

Mi kiedyś pomogła :slight_smile:

Ja ma niestety wersję Home Basic. Czy to coś zmienia? Jeśli nie to już zabieram się do czytania.

Home Basic to wersja Visty, a w prezentacji była mowa o WinXP. Moja wina, bo nie zapytałem o system operacyjny, a i Twoja, bo nie podałeś na jakim windowsie pracujesz :stuck_out_tongue:

Spróbuj tego

Przepraszam to ja się pomyliłem. Mam Home ale nie basic ale Edython czyli XP. Mó błąd. Spróbuę i zobaczę. Dzięki za pomoc.

Przecież właśnie na koncie z ograniczeniami nie da się instalować programów.

Na końcie z ograniczeniem jest zainstalowany Winamp. Nie ma go w dodaj lub usuń programy. Nie mogę też go zlokalizować za pomocą CCleaner. Konto ograniczone jest chronione hasłem i uznane jako prywante. Jako administrator nie mogę wejść i odinstalować. Chciałby też zabezpieczyć się w jakiś sposób przed zminą statusu konta na adminstratora. Zapoznałem się z preznetacją. Bardzo fajna i ,napisana" przyajznym jezykiem tak że nawet ja to zrozumiałem. Bedę działał zgodnie z instrukcją w niej zawartą. Pobrałem też to co polecił rokko i będę instalował.