Unifi UAP-LR - pełna moc

Witam,

Mam problem z ustawieniem pełnej mocy (27 dbm) na UAP-LR. Nic nie daje to, że wybiorę sobie opcje _Custom _i wpiszę 27. I tak w statusie mam informację o 20 dbm.

Jak to zmienić?

20 dbm to wartość maksymalna przewidywana standardem, inne wartości dało się ustawić w DD-WRT ale groziło uszkodzeniem sprzętu i nie dotyczyło tego modelu

http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=UBNT-UNIFI-LR

Według tabeli AP ma 27 dbm tak więc powinno to być dostępne przy oryginalnym sofcie, nie?

 

Jeżeli jest tak jak mówisz to czym się różni w takim razie wersja UAP od UAP-LR?

prawdopodobnie ustawiłeś lokalizację. ustaw na USA to będziesz miał 27 dbm (w UE dopuszczalne 20dbm)

Działa. Zmieniłem na US i jest możliwe ustawienie 28 dbm.

Efekt jest niemalże zadawalający, bo brakuje jeszcze ciut zasięgu.

 

Na jednym z forum czytałem, że LR ma mocne anteny i można mu nawet ustawić 36 dbm, teraz nie mogę tego znaleźć, musiałbym grzebać w historii przeglądarki, a nie mam za dużo czasu. Więc 36 mi chyba nie potrzeba, ale interesuje mnie jak przekroczyć ten próg 28 o 1 czy 2 dbm, żeby docierało? Czy to jest prawda czy jednak koniecznie muszę w tamtym miejscu dołożyć kolejnego AP?

musisz dołożyć AP bo robienie zasięgu “na styk” nie jest zbyt mądre. zawsze możesz dokupić UAP-PRO ale duuuużo taniej będzie kabel pociągnąć i kupić zwykłego UAP. Pamietaj by potem w obydwu ustawić moc na auto.

OK. Tak zrobię.

Aktualnie AP testuję na swoim biurku, ale w najbliższym czasie je powiesimy. Czy są zalecenia co do kabla - cat5e czy cat6? Dowolność? Czy takie z Allegro 1m / 1zł wystarczą czy to jakiś szajs?

 

Przeglądam ustawienia Kontrolera i nie mogę znaleźć filtrowania MAC. Wiem, że to łatwe zabezpieczenie, ale odkąd zmieniliśmy na takie to żaden niepowołany nie wchodzi do sieci (przynajmniej mam nadzieję, konfliktu MAC jeszcze nie było). Hasło zawsze się rozchodzi - nie trzeba nawet miesiąca.

Chciałbym przetestować jakby działało to na Radiusie. Jakiego oprogramowania użyć? Skąd go ściągnąć? Najlepiej coś na Windows.

Radius widzi adresy MAC czy może tylko autoryzować po nazwie użytkownika i jego haśle?

Uap i uap-LR maja LAN 10/100 wiec zwykły kabel 5e wystarczy

I to wszystko w kontrolerze UniFi?

 

Doradź mi jeszcze w sprawie tych skrętek z Allegro - czy jakość wystarczająca? Czytałem, że kable muszą być wysokiej jakości jeśli nie chcę mieć dużych strat napięcia w PoE.

 

Twoim zdaniem rozwiązanie sufitowe jest lepsze niż naścienne? UniFi promieniuje tak samo dobrze w każdym kierunku?

ja się na kablach nie znam, kupuję zawsze w kartonie 300m za ok 300zł netto zawsze.

 

kontroler ma spore mozliwosci ale dodatkowo udostepnia API, dzieki ktoremu mozesz dowolnie go oprogramować.

 

albo w PHP możesz rozmawiać z kontrolerem, podaje przykładowy kod php http://boczek.home.pl/index.txt

najprościej zrobic uwierzytelniania za pomocą PHP, wtedy identyfikatorem urządzenia jest MAC. Masz doświadczenie w PHP?

 

Możesz też zrobić wszystko na serwerze Radius jeśli znasz ten serwer.