UninstallView - najmniejszy program do odinstalowywania


(Bogdan_G) #1

https://www.nirsoft.net/utils/uninstall_view.html
Pobiera się z dołu tej strony spolszczenie i ciut wyżej program, - na Windowsy od XP do 10.
Wypakowuje się, kopiuje zawartość spolszczenia i wkleja do folder programu, usuwa zipy i folder spolszczenia. Może być gdziekolwiek na dysku.

Nowość.


#2

Chyba przetestuje do usuwania iObit którego nie używam już na komputerze, bo jednak wystarsza mi CCleaner a obecnie iObit wyłączony z usług i autostartu.


(stens1950) #3

Ładnie wysgląda ale nie usuwa wpisów w rejestrze.Bardzo dobry jest “GeekUninstaler”.


#4

Hej a deinstalacja 3 programami, że najwyżej w 2 pomijam komunikat błędu uruchomienia dezinstalatora i potem opcja wykrycia w nich da coś czy raczej jeden przeskanuje i potem dwa się wywalą?


(Bogdan_G) #5

Produktu IOBit łatwo nie pozbędziesz się. Wpierw trzeba wydobyć z niego nazwy:
IObit Uninstaller 6.3.0.18
md5,4F0758B9F2815EE832120068BE774C60
sha1,5341061BA50808BBFE4EF6BD172C5BC9D7AA663F
imphash,47A0B9F60440411F36BC1A9283FD45AF
cpu,32-bit
Potem w opcjach folderów odznaczasz ukrywanie chronionych, ukrywanie rozszerzeń i zaznaczasz pokazywanie ukrytych plików i folderów.
Po odinstalowaniu nawet revo uninstallerem - wyszukuje się pozostałości według nazw iobit i nazw sum kontrolnych. Szczególnie będzie tego dużo w rejestrze. Dużo roboty.


(Bogdan_G) #6

Niektórzy sprzeczają się, że revo lepszy, albo Wise Program Uninstaller. Porady, żeby używać tych uninstallerów - są szkodliwe. Nawet nasi byli modzi polecali.
Prawda jest taka, że usuwanie czegokolwiek związanego z systemem, do tego aplikacji zbugowanych, których chcemy się pozbyć - to grozi przynajmniej usunięciem przez te programy współdzielonych DLL, czy jakichś exe.
Usuwanie aktualizacji internet explorera, czy dokładne odinstalowanie frameworka, visuala itp - zawsze prowadzi do poważnych błędow systemowych. Nawet uszkodzonej instalacji chrome nie można dokładnie usuwać, bo znikną ścieżki/wpisy w rejestrze do właśnie współdzielonych modułów, które uszkodzona aplikacja uruchomiła. Chrome otwiera z 50 modułów w procesie, czyli systemowych bibliotek dźwięku, obrazu 2D, 3D i wielu innych. Zarzynanie chrome, to zarzynanie systemu. Nawet wykończenie uszkodzonego odkurzacza może skończyć się uwaleniem systemu, bo taki odkurzacz korzysta z 46 modułów, czyli kilku własnych, a reszta systemowych.


Przy poważnych problemach z jakimiś aplikacjami, odinstalowuje się je systemowym dodaj/usuń programy, ale w trybie awaryjnym. System zachowa potrzebne własne moduły.
Na tym forum specjaliści potrafią pomóc w usuwaniu uszkodzonych pozostałości po programach.
O puste wpisy w rejestrze, to niech się martwi ccleaner.
Sto razy lepszy tem uninstallview. Można nim odinstalowywać clienta frameworka, potem samego frameworka - bez ryzyka uszkodzenia systemowych bibliotek.
W razie problemów, to do tych, co się na nich znają. Ale jak czytam - Użyj geek uninstallera" - to w tym jest ponury żart.


(DanKar) #7

Program został dodany do naszej bazy oprogramowania :slight_smile: Dziękujemy za nadesłane zgłoszenie.