Unistal ubunt 6.10

Witam

Jako odinstalować ubuntu 6.10

(żeby na kompie został tylko windows bez utraty danych)

instalowałem z wersji desktop

Może sformatować partycję i przeczyścić MBR żeby pozbyć się Gruba? Użyj forumowej szukajki, to dowiesz się więcej, b o było o tym już nie jeden raz.

Zrobiłem tak,

włożyłem płytke z ubunt (desktop) włączyłem w bezpiecznym trybie graficznym, na pulpicie była ikonka install

doszedłem do kroku 5 czy 6 usunołem partycje na których miałem linuxa, restart

wystąpił błąd (error 22) grub się nie uruchamiał

Więc włożyłem płytke z XPkeim, nacisnołem R żeby naprawił, potem w wierszu wpisałem fixmbr, dałem tak

system się ponownie uruchomił(sam windows)

I jak na razie wszystko jest OK

Pominołem coś :?:

nie

bootujesz kompa z pluty xpeka

wybierasz konsoel odzyskiwania, potem dwie komendy

fixboot

fixmbr

potem mozesz sformatowac partycje

jesli oczywisice ubunt masz na drugiej partycji :wink:

MC TWOJA STARA , po co ten Twój post? Przecież kolega Dagher napisał że sobie poradził i nawet opisał jak to zrobił.

lol nie zalookalem :o :mrgreen: :mrgreen:

przeczytalem tylko jego 1szy post :x

a nom oze po to ze jak ktos bedzie mial podobny problem to mu sie to przyda

gdy

użyje opcji szukaj

zanim napisze nowy temat … :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

wiele razy byla o tym mowa, najprostszy sposób to posłuzyc sie plytka windowsa. W wiekszosci wypadków nie trzeba uzywac fixmbr , wystarczy w instalatorze win skasowac partycje linuksowe i wyjsc naciskajac F3.

nie bardzo rozumiem

przeciez jak tylko usuniesz partycje z linuksem to w mbr pozostanie grub/lilo i bedzie sie pojawial blad przy starcie kompa

Nic sie nie bedzie pojawiać, robiłem tak wiele razy. Wydaje mi się ze instalator windy sam naprawia mbr.

Instalator Windowsa nie naprawia MBR, on go nadpisuje nieuwzględniając innych systemów niż własnej produkcji i dlatego po instalacji Windowsa, żeby korzystać z Linuksa trzeba ponownie modyfikować MBR.